fit.pl mobile logo

Ćwiczenia do zadań specjalnych

Funkcjonariusze służb mundurowych muszą mieć odpowiednie cechy osobowości, zdolności szybkiego myślenia oraz przede wszystkim doskonałą kondycję fizyczną. Zobacz jak o nią zadać przed egzaminem sprawnościowym  
Który z chłopców będąc dzieckiem nie bawił się w czterech pancernych, w policjantów z Miami, w porucznika Borewicza? Ba, która z dziewczyn nie chciała być Marusią i który z naszych czworonogów nie pragnął choć na jeden dzień wcielić się w rolę Szarika? Cechy osobowości ciężko zmienić, więc przygotowania w całości poświęcimy kondycji fizycznej. Jeśli ktoś nie chce służyć w „mundurówce”, to i tak po naszym treningu będzie mógł się pochwalić kondycją lepszą od Klossa.
Rekrutacje czas zacząć!

Podstawą jest żelazna czwórka, przez którą każdy, nawet pilot policyjnego śmigłowca, musi przejść.
 • 1. jednominutowy test przysiadów
 • 2. sprint 300 m
 • 3. test pompek, aż do wyczerpania
 • 4. bieg na 3 km

Nad tymi elementami musimy popracować, aby nie przynieść wstydu przełożonym i skutecznie nieść pomoc społeczeństwu.

Ćwiczenia wytrzymałościowe i siłowe powinny zająć nam 3 dni w tygodniu. Na trening szybkościowy powinniśmy przeznaczyć dwa. Dwa pozostałe dni to czas na odpoczynek i relaks. Bez nich postępy nie były by widoczne.

Dalej, szybciej!

Celem jest przebiegnięcie 3-kilometrowej trasy najszybciej jak potrafisz, starając się ciągle zachować rezerwy siłowe. Nie możesz wystartować mocno, a potem paść kilkaset metrów przed metą i resztę trasy pokonać czołgając się. W tym czasie przestępca odskoczy na kilometr i szukaj wiatru w polu. To trening wytrzymałościowy, a nie metoda padnij – powstań. Poprawne rozłożenie sił to klucz do sukcesu w sportach wytrzymałościowych.

Możesz użyć automatycznej bieżni lub biec na twardym gruncie, ale zawsze pamiętaj o prawidłowej rozgrzewce. Jesteście bardziej potrzebni na ulicy niż w szpitalu rekrucie!

Jeśli chcesz być najlepszy, zapomnij o czasach powyżej 9 minut.

[-------]

morderczy trening2

Szybko, szybciej!

Trening szybkościowy ma za zadanie poprawić nasz czas na 300 m. Sprint na takim dystansie sprawia, że organizm pracuje na maksymalnych obrotach. A w takich profesjach to przecież nie rzadkość. Rozbuduj sprint o elementy interwałów, a zmęczenie będzie coraz mniej odczuwalne.

Zacznijmy od rozgrzewki – 5 minut spokojnego joggingu lub żywszego spaceru. Gdy będziesz gotowy, przyśpiesz. Pokonaj odległość 300 m na swojej maksymalnej szybkości, ale gdy przekroczysz metę nie zatrzymuj się. Biegnij powolnym truchtem przez 2 minuty, a potem kolejne 300 m sprintu. Spróbuj powtórzyć taki zestaw jeszcze kilka razy (ok. 6-8 sprintów w sesji treningowej). Po tak intensywnym treningu niezbędnych jest kilka minut coolingu i rozciągania.

Silniej, więcej!

Ostatni etap przygotowań poświęcony jest treningom siłowym. Do jak najlepszego wykonania testów pompek i przysiadów trzeba się specjalnie przygotować. 

Spróbuj wykonać poniższe ćwiczenia w podanej kolejności, tak by zatoczyć koło. Dzięki temu organizm przygotuje się do takich form aktywności i będzie się mniej męczył.
 • ćwiczenia na klatkę (np. wyciskanie leżąc)
 • brzuszki
 • pompki
 • unoszenie hantla zza głowy
 • brzuszki na piłce do fitnessu

Po dokończeniu jednego „kółka” odpocznij 30 – 60 sekund. Następnie powtórz całość 2-3 razy. Nie przejmuj się, jeśli nie podniesiesz od razu 20-kilogramowego hantla. Trening czyni mistrza – zacznij od mniejszych ciężarów.

Do służby przystąp!

Dzięki takiemu treningowi teoretycznie masz bardzo duże szanse na pracę w służbach mundurowych. Teoretycznie, bo oprócz doskonałej kondycji fizycznej ważne są także psychiczne i mentalne predyspozycje. Mimo to, warto jest przebrnąć przez trening i choć trochę poczuć się jak bohater gangsterskich filmów lub wojennych opowieści... Podobno za mundurem panny sznurem, ale i kobiecie w uniformie prześlicznie.

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl