Ćwiczenia na jędrne pośladki i nogi cz. 2

Prezentujemy druga część treningu, skupiającego się na dolnej części ciała, czyli udach, łydkach, pośladkach. Trening można wykonywać w domu, w parku, jak również w klubie fitness. Sprawdź pierwszą część ćwiczeń na smukłe nogi i jędrne pośladki    
fit.pl
2013-03-04 00:00
Udostępnij
Ćwiczenia na jędrne pośladki i nogi cz. 2
wspiecie-palce Wspięcia na palce
Ćwiczenie doskonałe na mięśnie łydek.

Stajemy przy barierce, przytrzymując się jej, wykonujemy wspięcie na palce. W takiej pozycji wytrzymujemy kilka sekund. Wracamy do pozycji wyjściowej.

Aby zmobilizować mięśnie do pracy stajemy na jednej nodze i wykonujemy wpięcie. W dłoni możemy trzymać dodatkowe obciążenie, a pod stopą podłożyć podwyższenie. Ćwiczenie wykonujemy dopóty, dopóki nie poczujemy pieczenie łydki.
rozciaganie Rozciąganie tylnej części ud i pośladków
Stajemy bokiem do poręczy. Jedna nogę uginamy w kolanie i opieramy ja tak, by kolano znalazło się na wysokości bioder. Wykonujemy skłon do wyprostowanej nogi. W takie pozycji wytrzymujemy kilka chwil. Jeśli nie dasz rady schylić sie do wyprostowanej nogi, możesz ugiąć kolano.
Rozciąganie nóg i tułowia
Stajemy w rozkroku na szerokość bioder. Chwytamy się poręczy i pochylamy się do przodu, pamiętając o prostych plecach i rękach. Głowa jest przedłużeniem kręgosłupa. Rozciągamy tułów, tak jakbyśmy chciały wydłużyć kręgosłup. W takiej pozycji wytrzymujemy kilka sekund. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy.

wykroki

wykroki2
Naprzemienne wykroki nóg w podporze
Przyjmujemy pozycję, tak jakbyśmy chciały zrobić pompkę. Podpieramy się na rękach i palcach stóp. Biodra muszą tworzyć jedną linię z tułowiem. Dynamicznymi podskokami zmieniaj nogi, przyciągając kolano do klatki piersiowej. Ćwiczenie wykonuj przez 60 sekund.
wykroki3 Wykroki nóg w podporze
Przyjmujemy pozycje pompki. wykonujemy głęboki wykrok, tak by stopa znalazła się przy dłoni. Wracamy do pozycji pompki i powtarzamy ćwiczenie na drugą nogę. Wykonaj ćwiczenie po 10 razy na każdą nogę.

 

pompka

Pompka

Przyjmujemy pozycję pompki. Opieramy się na kolanach. Klatkę piersiową zbliżamy do podłoża. W takiej pozycji wytrzymujemy kilka sekund. Ćwiczenie powtarzamy 15 razy.
ramiona Wypad z pracą ramion
Bierzemy sztangielki, robiąc wypad, jednocześnie wykonując uniesienie rąk w bok. Wyprostowane ręce przenosimy przed klatkę piersiową. Wytrzymujemy w tej pozycji kilka sekund. Rozkładamy ręce i opuszczamy je wzdłuż ciała. Zmieniamy nogę wykroczną i powtarzamy ćwiczenie. Wykonujemy po 10 wypadów na każdą nogę.

Ćwiczenie możesz wykonać również na schodach czy górce. Doskonal modeluje pośladki.
schody
 Wchodzenie po schodach

Wchodząc na schody czy pod górkę wysoko unoś kolana. Powtarzaj dopóki nie poczujesz pracy mięśni. Aby zintensyfikować ćwiczenie weź w ręce sztangielki.
 wykrok  Wykrok z pracą mięśni trójgłowych
W dużym wykroku, opieramy jedną nogę na wyższym schodku. Pochylamy się delikatnie do przodu. prostujemy ramiona, a następnie zginamy do kąta prostego. Zmieniamy nogę i powtarzamy pracę ramiona. Wykonaj po 10 powtórzeń na każdą nogę.

 

 

 

   

 

Aleksandra Żelazo

ekspert portalu www.fit.pl

www.trenerka.info