Ćwiczenia na uda już po miesiącu mogą przynieść efekty. Regularne wykonywanie ich, nawet w domowym zaciszu i bez użycia sprzętu, pozwoli Ci wysmuklić tę część ciała oraz zminimalizować widoczność cellulitu. Jakie są najlepsze ćwiczenia na uda w domu bez sprzętu? Oto pięć propozycji, które warto włączyć do swojego treningu.
Aleksandra Załęska
2024-04-22 13:05
Udostępnij
Ćwiczenia na uda

. Przysiady

Przysiady to podstawowe ćwiczenie na uda, które angażuje również pośladki i mięśnie brzucha. Stań prosto, nogi rozstaw na szerokość bioder. Opuszczaj biodra, jakbyś chciał usiąść na krześle, utrzymując plecy proste. Schodź do momentu, gdy uda będą równoległe do podłogi, a następnie wracaj do pozycji wyjściowej.

2. Wykroki

Wykroki wzmacniają mięśnie ud oraz pośladków. Stań prosto, wykonaj duży krok do przodu jedną nogą, schodząc tak, aby obie nogi były ugięte pod kątem prostym. Zwróć uwagę, aby kolano nogi przodującej nie wychodziło przed linię stóp. Powróć do pozycji wyjściowej i powtórz z drugą nogą.

3. Hip Thrust

Hip Thrust to ćwiczenie, które doskonale angażuje pośladki i mięśnie ud. Połóż się na podłodze, nogi ugnij w kolanach i postaw stopy na podłodze. Podnoś biodra do góry, unosząc jednocześnie pośladki i barki. Zatrzymaj ruch na chwilę w górnym punkcie, a następnie powoli opuść się z powrotem.

4. Lifty

Stań na lekko ugiętych nogach, opierając się na biodrach. Podnoś jedną nogę do tyłu, unosząc ją jak najwyżej, a następnie wracaj do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie skupia się na mięśniach ud oraz pośladków.

5. Unoszenie nóg leżąc

Ułóż się na boku, biodra powinny leżeć równolegle do podłogi. Podnoś górną nogę do góry, unosząc ją jak najwyżej, a następnie powoli opuść. Możesz również wykonywać krążenie nogą w uniesieniu, naprzemiennie w przód i w tył, aby dodatkowo zaangażować mięśnie ud.

6. Skakanka

Skakanka nie tylko spala kalorie, ale również wzmacnia mięśnie nóg, w tym uda, dzięki czemu jest świetnym ćwiczeniem w walce z cellulitem.

  • Skacz na skakance przez określony czas lub ilość powtórzeń, utrzymując stabilność ciała.

Pamiętaj, aby wykonywać każde z tych ćwiczeń regularnie, ale nie codziennie, pozwalając mięśniom na regenerację. Ćwiczenia na uda można wykonywać 3 razy w tygodniu. W połączeniu z odpowiednią dietą oraz regularnym ruchem, efekty będą widoczne już po miesiącu. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pomogą Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę oraz poprawić kondycję swoich ud.