fit.pl mobile logo

Ćwiczenia w parku

Spacer jest najprostszą formą ruchu, którą możesz rozpocząć natychmiast, bez żadnego specjalnego przygotowania.
park 12 marszSpacer jest najprostszą formą ruchu, którą możesz rozpocząć natychmiast, bez żadnego specjalnego przygotowania. Do treningu potrzebujesz jedynie wygodnego, sportowego obuwia chroniącego stopy przed otarciem. Żeby spacer poprawił twoją sprawność krążeniowo-oddechową spróbuj w szybkim tempie maszerować każdego dnia przez jedną godzinę.

Jeżeli jesteś osobą początkująca zacznij od 20-30 min. Stopniowo z tygodnia na tydzień, zwiększaj czas trwania wędrówki oraz prędkość marszu. Zaaranżuj wspólne, piesze wycieczki z rodziną, znajomymi i przyjaciółmi. Możesz je organizować w ciągu dnia powszedniego np. po pracy, w czasie wyjazdów weekendowych i podczas wypoczynku wakacyjnego.

Żeby urozmaicić ci codzienną wędrówkę proponujemy ci kilka ćwiczeń wzmacniających i rozciągających, które możesz wykonać korzystając z ławeczki w parku.


ĆWICZENIA WZMACNIAJĄCE  KLATKĘ PIERSIOWĄ

Stań w odległości ok. 1 kroku od oparcia ławki. Pochyl tyłów do przodu i dłonie oprzyj na krawędzi. Ugnij ręce w łokciach i bardziej pochyl tułów. Nie załamuj się w biodrach, tylko całe ciało utrzymuj w jednej linii . Wykonaj 12 powtórzeń.
  park 7b
 

KSZTAŁTUJEMY RAMIONA (9a i b)

Usiądź na krawędzi ławki. Dłonie, skierowane do przodu trzymaj blisko ciała oprzyj blisko ciała. Wysuń biodra przed ławkę. Zacznij uginać ręce w łokciach i opuszczać biodra. Zrób 12 powtórzeń.
park 9a  park 9b
 

WYSMUKLAMY NOGI

Stań w dużym zakroku bokiem do ławki i chwyć oparcie. Jedną nogę postaw z tyłu na palcach. Plecy trzymaj wyprostowane. Ugnij nogi w kolanach tak żeby utworzyć kąty proste. Powtórz to ćwiczenia po 10 razy na każdą nogę.
park 11a  park 11b
 

[-------]

ĆWICZENIA ROZCIĄGAJĄCE - STRETCHING ŁYDEK 

Stań blisko oparcia ławki. Dłonie oprzyj na krawędzi. Stopy ustaw na szerokość bioder. Prawą nogę postaw z tyłu na palce i dociśnij piętą do podłoża. Wytrzyma ok. 30 sekund. Zrób to samo na lewą nogę
park 8b
 

STRETCHING PRZEDNIEJ STRONY UDA

Stań bokiem do ławki i chwyć oparcie jedną nogę ugnij w kolanie, chwyć za stopę i staraj się dotknąć piętą do pośladka.Wytrzymaj po 30 sekund na lewa i prawą nogę.
park 2a  park 2b
 

STRETCHING TYLNEJ STRONY UDA

Usiądź na krawędzi ławki, wyprostuj plecy i ściągnij łopatki. Prawą nogę wyprostuj i oprzyj na pięcie a obie dłonie połóż na lewym kolanie. Pochyl tyłów do przodu cały czas utrzymując proste plecy. Po 30 sekundach zmień nogę i wykonaj to ćwiczenie na drugą nogę.
park 10a  park 10b
 

Zdjęcia wykonał Sławek Chelis - www.fotoprzyszlemamy.pl
Ćwiczenia prezentuje Ewa Smoleń w 37 tygodniu ciąży uczestniczka programu Aktywne 9 miesięcy.

Katarzyna Sempolska 
www.fit.pl
autorka programu „aktywne9miesiecy”
www.aktywne9miesiecy.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Patka

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów!

Zgłoś nadużycie-
skruczka

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów !

Zgłoś nadużycie-
kulturysta210

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Konkurs na stronie do wygrania 10.000 zł!! Szybka forma, Najlepsze plany treningowe i diety, sprawdź, nie pożałujesz, zmień swoją formę w nie całe 3 miesiące!! :))

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl