Spędzasz dużo czasu w samochodzie i przy komputerze, a twój aktywność ogranicza się do spaceru po pokoju? Jeśli tak to musisz to zmienić i zacząć ćwiczyć. W końcu twój kręgosłup nie lubi braku ruchu i bezczynności
fit.pl
2010-07-30 00:00
Udostępnij
Ćwiczenia z piłką dobre na kręgosłup!
Jednym z pomysłów, aby twój kręgosłup był w dobrym w stanie są ćwiczenia wykonywane wielką piłką tzw. fit ball. Warto wspomnieć, że trening fit ball wykorzystywany jest od wielu lat w rehabilitacji osób cierpiących na problemy ortopedyczne, bo ćwiczenia znoszą ból i napięcie mięśni.
 

woman-on-fitness-ballPrzykładowe ćwiczenia z piłką fit ball:
 

1. Unoszenie tułowia. Kładziemy się na lewym boku na piłce, podudziem opieramy się na podłodze, a prawą nogę prostujemy w kolanie i wyciągamy w bok, opierając na stopie. Nad głową, prostujemy ręce i na wdechu napinamy mięśnie brzucha. Z wydechem unosimy tułów i ręce do pionu, a lewe biodro pozostawiamy oparte na piłce. Powoli  wracamy do pozycji początkowej, wykonujemy 10 powtórzeń na każdy bok.
 

2.Unoszenie bioder. Siadamy na piłce, opieramy na niej stopy podpieramy się z tyłu na wyprostowanych rękach. Unosimy biodra do góry. Liczymy do pięciu i wracamy do pozycji wyjściowej. Następnie unosimy wyprostowane nogi do góry. Ponownie liczymy do pięciu i wracamy do pozycji wyjściowej. Powtarzamy 5 razy.
 

3. Brzuszki. Połóż cały kręgosłup na powierzchni piłki. Łydki  ustaw pod kątem prostym w stosunku do podłogi, powinny tworzyć kąt prosty z udami. W takiej pozycji wykonujemy typowe brzuszki.
 

4. Skręty tułowia w klęku. Klękamy na kolanach, pochylamy się do przodu i opieramy dłonie na piłce. Rozsuwamy łydki, prostujemy łokcie i kręgosłup. Napinając mięśnie, wykonujemy skręt tułowia w prawo, jednocześnie lewą ręką sięgając w prawo, pod klatką piersiową. 10 powtórzeń na obie strony.

www.fit.pl