fit.pl mobile logo

Gimnastyka na przebudzenie

Zamiast od filiżanki mocnej kawy, proponujemy zacząć dzień od porannej gimnastyki
Bywają dni, kiedy nie jesteś w stanie podnieść się z łóżka. Twój organizm protestuje, opadają ci powieki a sama myśl o wstaniu wpędza cię w zły nastrój. Wydaje ci się, że najlepszym sposobem jest filiżanka mocnej kawy. Mając na uwadze twoje zdrowie i dobrą kondycję proponujemy ci zacząć dzień od porannej gimnastyki.

Aby nie walczyć z sennością do samego południa zdecyduj się na kilka łatwych ćwiczeń, które z pewnością wybudzą cię ze snu i poprawią nastrój.

Proponujemy ćwiczenia, które nie będą szokiem dla twojego organizmu i nie wymagają wielkiego wysiłku fizycznego a rozciągną jedynie twoje mięśnie, poprawią krążenie i skutecznie zwalczą twoją senność. Już po kilku dniach zobaczysz, ze krótka codzienna gimnastyka doda ci energii i sprawi, że do wieczora zachowasz dobrą formę.

Ćwiczenia, które proponujemy możesz wykonywać nie wstając z łóżka. Pamiętaj aby wszystkie ruchy wykonywać powoli, najlepiej z zamkniętymi oczami. Nie skupiaj wówczas swych myśli na złych rzeczach, zapomnij, że czeka cię cieżki dzień i być może jakieś nieprzyjemności w szkole lub w pracy. Wkrótce przekonasz się, że w ten sposób można skutecznie walczyć również ze stresem. Aby uniknąć znudzenia nie wykonuj wciąż tych samych zestawów ćwiczeń, możesz wymyślać je równiez sam. Pamiętaj jednak, aby każda sesja trwała od 10 do 15 minut.

Zaczynamy!
  • Musisz poczuć, ze rozciągają się twoje mięśnie. Połóż się na plecach, wyciągnij ramiona i nogi czyli po prostu przeciągnij się.pobudka1

 

 

 
  • Następne połóż się na brzuchu, podeprzyj się na przedramionach i bardzo powoli unieś plecy do góry, ściągnij łopatki i napnij mięśnie grzbietu. Biodra powinny leżeć cały czas na łóżku. Ćwiczenie to powtórz kilka razy. Jeżli odczuwasz ból w dolnej części pleców, poprzestań na ściąganiu łopatek i napinaniu mięśni.pobudka2

 

 

 

 
  • Kolejne ćwiczenie wykonujemy równiez w pozycji leżącej. Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, połóż ręce wzdłuż ciała, oderwij głowę od poduszki, napinając mięśnie brzucha, przytrzymaj chwilę w powietrzu. Powtórz to ćwiczenie 10 razy.pobudka3

 

 

 
  • Zmieniamy pozycję. Pozostając cały czas na łóżku, usiądź w siadzie prostym lub po turecku. Spleć dłonie za plecami, ściągnij łopatki kilka razy.pobudka4

 

 

 

 
  • Nie zmieniając pozycji spleć dłonie przed sobą, unieś ramiona przed sobie na wysokość klatki piersiowej, wysuń kilka razy barki po przodu.pobudka5

 

 

 

 

Na tym możesz skończyć poranną gimnastykę. Dodatkową porcję energii może zapewnić ci szybki, chłodny prysznic.

 www.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl