Jeśli marzysz o pięknej talii bez odwiedzania siłowni wygrzeb z dna szafy hula hop, którym bawiłaś się na pewno w dzieciństwie. Kręcenie kółkiem to świetna zabawa więc smiało możesz zaangażować w nią własne dziecko
fit.pl
2014-04-22 00:00
Udostępnij
Hula hop - ćwicz razem z dzieckiemHula hop to także świetny sposób na wspólną zabawę z dzieckiem. Dzięki niemu twoja pociecha spali kalorie. Możecie również urządzić małe zawody i sprawdzić które z was dłużej utrzyma hula hop w ruchu. Nagrodę wymyślcie wspólnie.

Ale oprócz zabawy, kręcenie biodrami tak, by obręcz utrzymała się w pasie jest ćwiczeniem, spalającym tłuszcz i formującym talię. Dodatkowo wzmocni biodra, ramiona i mięśnie brzucha. Kręć kilka razy dziennie, tak długo jak potrafisz. 

Aby utrzymać koło na wysokości talii trzeba mocno napinać mięśnie brzucha. Dzięki temu wzmacniasz je. Kręcąc modelujesz głównie brzuch i pośladki, a więc wyszczuplisz talię, dodatkowo ujędrniając nogi. Możesz kręcić obręczą wokół ramion, aby i tą część ciała modelować.

1. Ćwiczenia na piękną talię

Stań w lekkim rozkroku, stopy nieruchomo. Nałóż obręcz na wysokości tali, puść ją w obrót, jednocześnie poruszając biodrami w tył i w przód. Spróbuj obracać nim wokół talii tak długo jak możesz. Ćwicz kręcąc biodrami raz w prawą, następnie w lewą stronę.

2. Ćwiczenia na ramiona

Zawieś obręcz na nadgarstku i wyciągnij wyprostowaną rękę na wysokości barku. Poruszaj nią lekko, aby hula hop kręcił się przemieszczając od nadgarstka do ramienia.

3. Skacz jak na skakance

Stojąc, chwyć hula hop i przeskakuj przez nie jak przez skakankę. Powtórz przynajmniej 20 razy.

4. Skręty tułowia

Stań prosto, trzymając hula hop w dłoniach. Na przemian skręcaj tułów i biodra na prawą i lewą stronę. Powtórz ćwiczenie 20 razy.

5. Ćwiczenie rozciągające

Połóż obręcz daleko przed sobą i oprzyj się na niej, maksymalnie rozciągając plecy. Wytrzymaj w takiej pozycji 20 -30 sekund.

www.fit.pl