fit.pl mobile logo

Hula-Hop czyni cuda

Zabawka dla dzieci może być doskonałym przyrządem gimnastycznym. Warto mieć hula-hop w domu. Kręcisz bioderkami, świetnie się bawisz, a przy tym niechciane fałdki i tłuszczyk znikają
hulahop2Kolorowe obręcze hula-hop coraz częściej pojawiają się na zajęciach w klubach fitness. Kręcą je Beyonce i Michelle Obama. Może nadeszła pora, by wyciągnąć swoje hula-hop ze strychu lub piwnicy i też zacząć ćwiczyć? Kilkanaście minut codziennych ćwiczeń wyszczupli talię i biodra, a także korzystnie wpłynie na kręgosłup. Dlaczego? Aby utrzymać koło na wysokości talii, musimy mocno napinać mięśnie brzucha, dzięki temu nadając im sprężystości.

Ćwiczenia z hula hop polegają przede wszystkim na kręceniu plastikową obręczą w pasie, na szyi lub na kończynach. Przystępując do ćwiczeń z hula-hop, stań w lekkim rozkroku, ugnij lekko kolana, obręcz nałóż na wysokość talii, następnie wprawiając ją energicznie w ruch. W celu utrzymania hula-hop w ruchu trzeba cały czas poruszać biodrami w bok i do przodu lub do tyłu, przenosząc jednocześnie ciężar z jednej nogi na drugą.

Ćwiczenia z hula-hop

Talia i biodra

Musisz kręcić hula-hop na talii i biodrach przez kilkanaście minut.

Uda i pośladki

Stań wyprostowana ze złączonymi nogami, napnij brzuch. Hula-hop postaw przed sobą. Podeprzyj się na obręczy, a następnie unoś jedną nogę, przenosząc ciężar ciała na drugą, po czym powolutku ją opuszczaj. Zmieniając nogi, wykonaj ćwiczenie 15 razy.

Brzuch

Połóż się na podłodze. Obręcz połóż pod łopatkami. Ugnij nogi i lekko je rozchyl, stopy oprzyj na podłodze. Powoli i stopniowo unoś tułów wraz z obręczą, po czym opuść go powoli na podłogę. Ćwiczenie powtórz 15 razy.

Ramiona

Nałóż hula-hop na wyciągnięty w bok nadgarstek, wpraw obręcz w ruch i kręć kółka. Powtórz 20 razy na każdej ręce.

Plecy

Wyprostowana stań w lekkim rozkroku, wciągnij brzuch i unieś hula-hop nad głowę. Następnie wykonaj skłon w prawą stronę, potem powrót i skłon w lewą stronę. Powtórz ćwiczenie 8-15 razy.

Regularne wykonywanie ćwiczeń z hula-hop poprawia koordynację ruchów oraz modeluje sylwetkę, pomaga utrzymać prawidłową postawę, rzeźbi mięśnie pośladków, ramion i nóg. Dzięki tym ćwiczeniom łączymy przyjemność z pożytecznym. Dwudziestominutowe ćwiczenia pozwalają spalić nawet 200 kalorii. A więc drogie panie do dzieła:)

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl