fit.pl mobile logo

Jak uniknąć kontuzji na siłowni?

Prawie każdy z wieloletnich bywalców siłowni mógłby opowiedzieć o mniejszej lub większej kontuzji. A siłownia, to przecież bezpieczne miejsce, o ile zachowa się środki ostrożności. Oto kilka porad jak uniknąć urazów 

Większość kontuzji bierze się z nieprawidłowej techniki ćwiczeń lub niewłaściwego używania sprzętu. Dlatego jeśli dopiero zaczynasz przygodę z salą do ćwiczeń, poproś doświadczonego instruktora o pomoc. Idealnym rozwiązaniem jest trener personalny, który specjalnie dla twoich potrzeb ustali program treningowy i nauczy cię jak prawidłowo korzystać z dobrodziejstw sali do ćwiczeń. Ale nawet najbardziej doświadczony bywalec siłowni będzie narażony na niebezpieczeństwo jeśli zapomni o podstawowych zasadach.

Patrz gdzie idziesz – staraj się nie podchodzić zbyt blisko ćwiczących osób. Uderzenie ciężkim przyrządem z pewnością nie należy do przyjemności. Dodatkowo wybijając ćwiczącego z rytmu stwarzasz zagrożenie także dla niego. To samo dotyczy także i drugiej strony. Podczas ćwiczeń upewnij się, że nie będziesz nikomu przeszkadzać na przykład stojąc w przejściu.

Uważaj na ruchome urządzenia – mowa nie tylko o automatycznej bieżni. Wiele przyrządów do ćwiczeń siłowych posiada części, których lepiej nie dotykać.

Unikaj przetrenowania – gdy starasz się wycisnąć ze swojego ciała maksimum, bijąc kolejne rekordy siłowe łatwo o przetrenowanie oraz kontuzję. Na początku przygody z siłownią lepiej unikać dużych obciążeń. Na nie przyjdzie czas, gdy organizm przyzwyczai się do wysiłku.

sexy pupa hantleSprawdź czy urządzenia do ćwiczeń są dopasowane do twojego wzrostu – nie śpiesz się, zacznij od ustawienia wysokości siedziska, uchwytów i obciążeń.

W razie potrzeby używaj rękawiczek treningowych – to ważne zwłaszcza przy podnoszeniu dużych obciążeń. W czasie wysiłku twoje dłonie mogą się pocić, przez co stają się śliskie. Utrzymanie dużego ciężaru wilgotnymi dłońmi to nie lada wyczyn. Lepiej więc nie upuścić go sobie na stopy lub uszkodzić ćwiczących obok.

Postaraj się o asekuranta – oczywiście osoba asekurująca nie jest potrzebna w każdym treningu. Są jednak ćwiczenia, takie jak wyciskanie sztangi leżąc, gdzie asekurant jest bardziej niż wskazany.

Umyj ręce – po skończonych ćwiczeniach od razu umyj ręce. Ćwiczenia na siłowni to świetny sposób na poprawę odporności organizmu. To także okazja do spotkania wielu ludzi i... bakterii. Dobrze więc pamiętać o zasadach higieny. PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
mesmer.desmer4

Ja najczęściej ćwiczę na powietrzu. Ostatnio u mnie w mieście powstały tak zwane Otwarte strefy aktywności, z których bardzo lubię korzystać. Sporo na ich temat dowiecie się tutaj https://www.otwartestrefyaktywnosci.pl

Zgłoś nadużycie-
Patka

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów!

Zgłoś nadużycie-
andrewmail115

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO www.igortreneronline.pl. Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl.

Zgłoś nadużycie-
emiliasport6

Zmień się nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl