fit.pl mobile logo

Każdy może biegać, ale nie każdy umie to robić

Bieganie jest coraz popularniejszą dyscypliną sportu. Jest to najprostsza forma aktywności fizycznej, która nie wymaga dużych nakładów finansowych
run1Wystarczy kupić buty, zabrać sprzęt do pomiaru tętna i po prostu wyjść z domu. Coraz lepsza pogoda sprzyja przenoszeniu ćwiczeń z klimatyzowanych sal siłowni do parków. Jak przekonuje trener personalny, Malwina Malinowska, jest to bardzo dobre rozwiązanie.

- Zachęcam do wyboru ćwiczeń na powietrzu. Pozwala to lepiej dotlenić organizm. Prawidłowa praca układu oddechowego i krwionośnego jest niezwykle ważna dla każdego, kto uprawia sport.

- Mając informacje o wysokości tętna, wiemy kiedy powinniśmy przyśpieszać a kiedy zwalniać. Wiemy co się dzieje z naszym organizmem. Dokładność pomiaru jest bardzo ważna podczas biegu. Aby wynik był miarodajny należy dokonywać go podczas wysiłku, nie robiąc przerw. W tym wypadku, ponownie z pomocą przychodzi nam właśnie miCoach.

Malwina Malinowska na co dzień jest trenerem osobistym. Uczy jak biegać, aby osiągnąć zamierzony cel, unikając przy tym kontuzji. Sama biega od lat, cyklicznie startuje w maratonach i półmaratonach, stale poprawiając swoje wyniki. Jako trener personalny wie jakie są najczęstsze błędy osób zaczynających swoją przygodę ze sportem. Złe obuwie, przetrenowanie, nieodpowiednio dobrany program lub też taki, który biegacze sami zmieniają bez konsultacji z trenerem bardzo często są przyczyną kontuzji.

adidas miCoach to swego rodzaju połączenie osobistego trenera i indywidualnego programu treningowego, analiz postępu oraz możliwości dołączenia do społeczności biegaczy. Urządzenie funkcjonuje bowiem w połączeniu z interaktywną platformą treningu on-line www.adidas.com/micoach, Biegacz wybiera jeden z sześciu celów biegowych, takich jak nauka biegania, ogólna poprawa kondycji fizycznej, start w zawodach lub poprawienie wyników (5 km, 10 km, półmaratonie, maratonie), walkę ze stresem i utrata wagi. miCoach przygotowuje plan treningu i na bieżąco informuje o postępach użytkownika, dostarczając w czasie rzeczywistym rozbudowanych analiz i porad. run3Podczas treningu biegacz, za pomocą słuchawek, odbiera wskazówki dotyczące tempa, długości i intensywności biegu.

Bieganie jako aktywność fizyczna angażuje zarówno nogi, jaki i całe ciało. Jest też najpopularniejszym i najbardziej efektywnym sportem wspomagającym odchudzanie. Szybkie rezultaty zachęcają do dalszych treningów, jednak biegacze często zapominają, że nawet przy najprostszym wysiłku mogą nabawić się kontuzji. Uprawianie sportu w nieodpowiednio dobranym obuwiu może spowodować duże szkody.

- Najgorszym przypadkiem są osoby biegające w zwykłych trampkach. Narażają się na poważne kontuzje stawów skokowych i kolanowych. Praca całej osi ciała jest zaburzona. Trenujący w nieodpowiednich butach mogą cierpieć na urazy barków i nie zdawać sobie sprawy z tego, ze jest to powiązane z kontuzją kostki. Dobrze dobrane buty zapobiegają urazom biernego aparatu ruchy czyli ścięgien i stawów. Mogą także korygować wcześniejsze dysfunkcje, dzięki nim stopa podczas biegu jest prawidłowo ułożona - ostrzega Malinowska.

Dla biegaczy adidas stworzył buty Supernova Gilde. Ze względu na indywidualne potrzeby kobiet i mężczyzn firma przygotowała dwa modele butów. W tworzeniu ulepszonych butów ważny był głos konsumentów - nowy model cechuje się wysoką stabilizacją i wygodą, wszystko za sprawą zaawansowanych technologii. Dużą w tym zasługę odgrywa dodatkowa wkładka na środkowej powierzchni pięty, która zapewnia stabilniejsze bieganie. Dodatkowo system 3D Torsion stabilizuje śródstopie, a adiprene w przedniej części stopy zapewnia dynamiczne odbicie.

- Zastosowany inny system Torsion dla kobiet i mężczyzn jest wynikiem zidentyfikowania odmiennych potrzeb tych grup, jak również analizy słabych i mocnych stron poprzedniego modelu Supernowa Glide - tłumaczy Ben Harther, projektant z firmy adidas.

Jak mówi Malwina Malinowska częstym błędem popełnianym przez ćwiczących jest używanie jednego typu obuwia do różnych dyscyplin sportu. Kobiety chcąc uzupełnić trening fitness biegiem, nie zdają sobie sprawy, iż obuwie do fitnessu się do tego nie nadaje, bo jest za ciężkie. Buty za mocno trzymają stopę i mogą powodować urazy. Nowe buty adidas dedykowane bieganiu rozwiązują ten problem - Supernova Glide 2 waży zaledwie 273 gramy, co czyni je jednym z najlżejszych butów tego typu dostępnych na rynku.

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl