fit.pl mobile logo

Łap formę w tańcu

Taniec to nie tylko świetna rozrywka, ale również sposób na dobrą formę.

Przed nami karnawałowe szaleństwo. To najlepszy moment by zacząć się ruszać. A żeby połączyć przyjemne z pożytecznym, warto nauczyć się tańczyć. To nie tylko świetna rozrywka, ale również sposób na dobra formę.

Taniec to dzisiaj jedna z najpopularniejszych form ruchu i rozrywki w Polsce. Szkoły tańca pękają w szwach, kursy są oblegane, nierzadko trzeba zapisywać się na nie z dużym wyprzedzeniem. Powodów jest wiele, np. moda na aktywny styl życia, czy popularność programu „Taniec z gwiazdami”.

Dlaczego warto tańczyć?

Taniec jest bardzo wyczerpujący, ale jednocześnie sprawia, że ciało utrzymuje doskonałą formę we wszystkich partiach mięśniowych. Podczas tańca człowiek czuje się lepiej zarówno fizycznie jak i psychicznie. To zatem zarówno sposób na dobrą sylwetkę, jak i na zimową chandrę.

Ponadto taniec gwarantuje dobre samopoczucie. Nauka tańca sprawia, że poczujesz się lepiej na tanecznych imprezach i nie będziesz się obawiać ruchu przy muzyce. Poza tym, kiedy za oknem jest szaro i ponuro, to najlepszy sposób by robić coś ciekawego i nabrać przy tym kondycji.

Gubiąc zbędne kilogramy

Jest wiele stylów tańca, które wymagają sporej sprawności i pomagają zrzucić zbędne kilogramy. Najbardziej wymagające są tańce nowoczesne: hip hop, funky, break-dance itp. Sporych umiejętności pracy ciałem wymaga również taniec brzucha. Wiele tańców wpływa na lepszą koordynację i koncentrację – to m.in. hiszpańskie flamenco, taniec irlandzki, latin jazz itp. Tańce te charakteryzują się szybkim tempem, wymagają dużego zaangażowania fizycznego i psychicznego, ale po opanowaniu techniki dają dużo satysfakcji.

Największą popularnością cieszy się taniec towarzyski, a wśród wielu jego stylów przebojem stała się kubańska salsa. Coraz więcej lokali organizuje tzw. salsoteki, a kursy tego tańca cieszą się wielką popularnością. Generalnie tańce latynoamerykańskie (samba, rumba, cha cha, salsa, mambo) cieszą się olbrzymią powodzeniem, m.in. dlatego, że pozwalają się wyszaleć i kuszą ognistym, gorącym charakterem

Dla kogo

Taniec jest dla wszystkich i w zasadzie każdy może tańczyć, niezależnie od wieku, instruktorzy zalecają jednak, by dobierać styl tańca do predyspozycji fizycznych. Np. osoby w średnim wieku, albo których ciała nie są przyzwyczajone do wysiłku, nie powinny wybierać takiej techniki jak hip hop czy latin jazz, ponieważ mogą być dla nich zbyt wyczerpujące. Na początek najlepiej wybrać techniki spokojniejsze, żeby sprawdzić swoje możliwości i koordynację ruchową. Wystarczy tylko chcieć.

Co jest potrzebne

Po pierwsze, wygodne buty. Najlepiej miękkie, sportowe. Po drugie, swobodny strój. Na turniejach tancerze tańczą w lakierkach, spodniach w kant, koszuli i krawacie, a panie w eleganckich sukniach i butach na obcasie. Na kursie wystarczą np. jeansy i koszulka. Ważne, by czuć się swobodnie.

Tańczyć każdy może

Równie dobre efekty, jak walca, tango, samba czy salsa może przynieść spontaniczny taniec. Wystarczy wykonywać w rytm muzyki ruchy, które sugeruje nam ciało. Pozwala to rozluźnić się, poznać i zaakceptować własne ciało. Jest to świetna metoda na odreagowanie stresów i problemów.

A zatem na parkiet!

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
andrewmail115

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO www.igortreneronline.pl. Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl.

Zgłoś nadużycie-
Maria Py

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl