fit.pl mobile logo

Lepszy sex dzięki mięśniom Kegla

Mięśnie Kegla kontrolują i podtrzymują dno miednicy oraz pęcherz. Mają również wpływ na doznania seksualne. Mocne mięśnie Kegla to rewelacyjny seks, warto więc je ćwiczyćNa przełomie lat 40. i 50. XX wieku dobroczynne skutki aktywności tych mięśni odkrył amerykański ginekolog dr Arnold Kegel. Opracował on specjalne ćwiczenia mięśni dna miednicy, które odtąd nazywane są jego nazwiskiem.

Mocne mięśnie Kegla (przede wszystkim mięsień łonowo-guziczny) ochronią kobiety w czasie porodu przed nacięciami i pęknięciami. Dzięki nim łatwiej jest również powrócić do formy po porodzie. Ćwiczenia Kegla jako leczenie kłopotów z opróżnianiem pęcherza moczowego polecane są również mężczyznom, ułatwiają także kontrolowanie wytrysku.

Ćwiczeniom tym można się oddawać w dowolnym czasie i miejscu, zaciskając mięśnie na przykład stojąc w kolejce na poczcie. Wykonując ćwiczenia trzy - pięć razy dziennie szybko zaobserwujesz rezultaty.Mięśnie Kegla - ćwiczenia:1. Napnij i rozluźnij mięśnie pochwy i odbytu dwadzieścia razy, po ok. 8-10 sekund i powtarzaniu tej czynności w krótkich odstępach czasu przez co najmniej 20 minut

2. Napnij mięsień i utrzymaj go w tym stanie przez trzy sekundy, po czym rozluźnij. Ćwiczenie powtórz 10 razy.

3. Napnij mięsień podczas wdychania powietrza. W trakcie tego ćwiczenia należy się starać nie napinać mięśni brzucha. Zrób 10 powtórzeń.

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Anna Nowak Kowalska

Ciekawy artykuł

Zgłoś nadużycie-

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl