fit.pl mobile logo

Najlepsze ćwiczenia cardio bez biegania - trening tlenowy w pigułce

Trening cardio, znany również jako trening tlenowy, buduje się na bazie ćwiczeń wytrzymałościowych, które dotleniają organizm i poprawiają pracę układu krążenia. Taka forma aktywności fizycznej pozwala podnieść kondycję i pomaga w spalaniu kalorii.

Skakanka

Skakanka to niedoceniany przyrząd treningowy. Ta prosta konstrukcja zapewnia osobie ćwiczącej wszystko, co potrzebne do szybkiego palenia kalorii i podnoszenia wytrzymałości całego ciała. Jeśli dawno nie skakałeś na skakance, będziesz musiał poświęcić parę dni na wykształcenie odpowiedniej techniki. Na szczęście nie jest to trudne — właściwe ruchy wkrótce zaczną przychodzić zupełnie naturalnie. 

Crossfit

Wyjątkowo zróżnicowane ćwiczenia, rodem z musztry wojskowej – pompki, pajacyki, skoki na skakance i inne dynamiczne sekwencje, często z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, jak kettlebells, drążki, drabinki i sztangi. Podczas takiego treningu jesteś w stanie spalić nawet 1000 kcal. Nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie i pamiętaj, że tak intensywny wysiłek warto przeprowadzać pod czujnym okiem trenera, oraz korzystając z profesjonalnych akcesoriów do ćwiczeń, jak np. buty na crossfit w Unbroken

Spacer wykrokami

Co prawda od biegania obiecaliśmy trzymać się z daleka, lecz nie zamierzamy zupełnie wykluczać z naszych propozycji treningu opartego o mięśnie nóg. Zdecydowanie warto koncentrować się na nich podczas aktywności typu cardio, w czym skutecznie pomagają wykroki. Początkowo możesz być zdziwiony, jak wymagająca jest ta forma wysiłku. Nie poddawaj się nawet jeśli ciężko było ci wykonywać to ćwiczenie poprawnie. Odpowiednia technika przyjdzie z czasem, a twoje ciało z pewnością będzie wdzięczne!

Jazda na rowerze

Stary, dobry rower to jeden z najlepszych sposobów na jakościowe cardio. Dla jasności — nie mamy tu na myśli roweru elektrycznego. Aby trening był udany, konieczny jest intensywny wysiłek fizyczny. Rower może go zapewnić, pozwalając jednocześnie na spędzenie świetnego czasu na świeżym powietrzu. Ogromną zaletą tej formy aktywności jest bowiem możliwość zwiedzania okolicy. Lasy, okolice lokalnego jeziora, a może miejska dżungla? Ten typ cardio możesz uprawiać w wielu ciekawych miejscach!

Ścianka wspinaczkowa

Wspinaczka nie jest książkowym przykładem treningu cardio, lecz sprawdza się w tej roli. Każdy, kto miał okazję choć raz posiłować się z uchwytami na ściance, wie, jak szybko można zmęczyć się w ten sposób. Co więcej, ten sport to także sprawdzony przepis na silne mięśnie górnej części ciała. Nawet samo regularne praktykowanie wspinaczki w połączeniu ze zbilansowaną dietą może pozwolić w zbudowaniu atletycznej sylwetki.

Spacery

Najlepsze zostawiliśmy na koniec! Warto spacerować z wielu względów, nie tylko sportowych. Nie ulega jednak wątpliwości, że ten rodzaj aktywności świetnie sprawdza się w formie treningu cardio. Oczywiście, aby spacer dał efekty, należy podnieść jego intensywność. W tym celu należy chodzić szybciej niż na co dzień, dorzucić do ekwipunku kijki lub wybrać się w bardziej wymagający teren. Jeśli w twojej okolicy znajdują się góry albo nawet niewielkie wzniesienia, twoje cardio może na tym skorzystać w ogromnym stopniu. Dodatkowo w takich miejscach nie brakuje pięknych widoków, które uprzyjemnią czas poświęcony na trening.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl