Jeśli nie mamy czasu na wycieczki do fitness klubu czy siłowni, możemy proste ćwiczenia na biust wykonywać w domu. Wystarczy, że poświęcimy im zaledwie kilkanaście minut dziennie. Pamiętajmy jednak, że kluczem do sukcesu jest systematyczność i wytrwałość. I jeszcze jedna ważna uwaga - chodząc trzymajmy się prosto, a zatem piesi do przodu.
fit.pl
2015-12-10 00:00
Udostępnij
Piersi do przodu – ćwiczenia na biust

 

Mocne mięśnie to naturalny i niezawodny stelaż dla naszych piersi. Co ciekawe, podczas treningów będą pracować nie tylko mięśnie klatki piersiowej, ale również biceps, triceps, mięsień naramienny i równoległoboczny, poprawi się więc cała nasza sylwetka. Już po kilku sesjach ćwiczeń powinnyśmy zauważyć znaczną poprawę. W końcu będziemy mogły z dumą nosić swoje piersi.

Dzięki hantlom ćwiczenia na biust będą trochę trudniejsze, ale za to skuteczniejsze. Dodatkowe obciążenie zwiększy efektywność naszych wysiłków. Do ćwiczeń potrzebna nam będzie duża piłka gimnastyczna.

Ćwiczenia na piersi - nr 1

Połóżmy się na plecach, stopy złączmy razem (jeśli leżymy na podłodze zegnijmy nogi w kolanach). W każdą dłoń bierzemy hantle lub butelkę z wodą. Ręce wyprostowane w łokciach unosimy tak, by hantle znalazły się nad naszymi piersiami. Przy wydechu opuszczamy ramiona na boki, do momentu aż ręce będą prostopadłe do podłogi.Ćwiczenie na piersi - nr 2

Pozostając w tej samej pozycji możemy wykonać także inne ćwiczenia na biust. Mając uniesione hantle nad klatką piersiową skręćmy nadgarstki o 180 stopni i ugnijmy ręce. Ćwiczenie powinno przebiegać płynnie.

cwiczenia na biust 2

 

Ćwiczenie na piersi - nr 3

Ramiona uniesione do góry i zgięte w stawach łokciowych do 45° tak, aby łokcie prawie stykały się. Ruch to prostowanie przedramion w stawach łokciowych bez ruchu ramion w stawie barkowym. Oprócz mięśni piersiowych wzmacniamy tym ćwiczeniem tricepsy.

By kształt piersi naprawdę się poprawił, musisz bardziej się zmęczyć. Po pierwsze zapisz się na siłownię i poproś trenera, by ułożył ci trening na klatkę piersiową. Mocne mięśnie to naturalny i niezawodny stelaż dla twoich piersi. Co ciekawe, podczas treningów będą pracować nie tylko mięśnie klatki piersiowej, ale również biceps, triceps, mięsień naramienny i równoległoboczny, poprawi się więc cała twoja sylwetka. Już po kilku sesjach ćwiczeń powinnaś zauważyć znaczną poprawę. Koszule, marynarki, a nawet bluzki z głębokim dekoltem będą świetnie leżeć, a ty nabierzesz pewności siebie. W końcu będziesz mogła z dumą nosić swoje piersi.


Ciekawe ćwiczenia na piersi poleca trener wielu gwiazd, Efua Baker

 

Połóż się na podłodze ze zgiętymi nogami. Użyj ciężarków, a jeśli ich nie masz, w każdą dłoń weź półtoralitrową butelkę wypełnioną wodą. Rozłóż proste ręce na podłodze prostopadle do ciała, następnie unoś je do góry. Nie pozwól jednak, by butelki się spotkały. Ważne, by podczas ćwiczenia wszystkie mięśnie były napięte. Możesz sobie wyobrazić, że próbujesz objąć bardzo dużego człowieka, ale twoje ręce są za krótkie, by mogły się spotkać za jego plecami.

Następnie wykonaj serię kobiecych pompek. Najpierw uklęknij, podpierając się rękoma. Nogi oprzyj na ziemi kolanami, unieś łydki tak by tworzyły z udami literę V. Skrzyżuj obie nogi w kostkach. Zginaj ręce w łokciach, nie dotykając klatką piersiową podłogi.

To samo możemy zrobić w odciążeniu na piłce fitball. Na początek wykonajmy jedną serię po 20 powtórzeń obu ćwiczeń. Potem zwiększamy ilość powtórzeń. Jeśli chcemy sumiennie popracować nad formą musimy wykonywać za każdym razem 3 serie po 20 powtórzeń. 

tekst eksperta FIT.PL
dr Jolanta Ignaszewska-Kühbauch
na zdjęciach Joanna - menadżer Fitness Błękitna Laguna we Wrocławiu