Chcesz wyciszyć umysł, ujędrnić skórę, poprawić krążenie, a jednocześnie zregenerować mięśnie po wysiłku fizycznym. Warto byś udała się na masaż kręgosłupa kamieniami
fit.pl
2011-08-30 00:00
Udostępnij
Pomyśl o masażu kamieniami!
Masaż kręgosłupa kamieniami nefrytowymi łączy w sobie zalety kilku technik - zwykłego masażu, akupresury, termopunktury i termoterapii. Trwający czterdzieści minut zabieg rozgrzewa i rozluźnia wszystkie mięśnie kręgosłupa, poprawiając ich ukrwienie. Precyzyjna kontrola stosowanej temperatury pozwala na dopasowanie zabiegu do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, a odpowiednio zaprogramowany masaż może zostać skoncentrowany na najważniejszych partiach kręgosłupa.

masa%C5%BC%20kamieniami1Dodatkowo kamienie, które zostaną rozłożone wygładzone  dostarczą ciepło do tkanek, rozszerzą naczynia krwionośne,  pobudzą metabolizm organizmu, oczyszczą ciało z toksyn, sprawią że się odprężysz i zregenerujesz mięśnie po wysiłku fizycznym.

Masaż ten wywodzi się z Dalekiego Wschodu i wpłynie pozytywnie zarówno na twoje zdrowie (skórę, tkankę mięśniową, układ krwionośny i limfatyczny), jak i samopoczucie. Dzięki niemu uwolnisz się od stresu, odzyskasz siły witalne i poczujesz wewnętrzną harmonię.

Tajemnicą skuteczności tego zabiegu jest masowanie specjalnych miejsc wzdłuż kręgosłupa i mózgu, gdzie według dalekowschodnich poglądów znajdują się ośrodki energii, zwane czakrami. Czakry stymulują pracę znajdujących się w sąsiedztwie gruczołów wydzielania wewnętrznego, które produkują niezbędne do życia hormony. Medycyna Wschodu od wieków wykorzystuje czakry i łączące je meridiany, przede wszystkim w akupunkturze. Kamienie do masażu rozkłada się zgodnie z mapą czakr znajdujących się na ciele ludzkim. Ciepłe kamienie, które zostają położone w miejscu czakry, a następnie przesunięcie ich wzdłuż meridianów, sprawia że w organizmie dochodzi do odblokowania przepływu energii.

Źródło; terapia-kregoslupa.waw.pl/portal.abczdrowie.pl