fit.pl mobile logo

Pracujesz przy koputerze? Ćwicz rękę

Spędzasz godziny przed komputerem, ale popołudniu biegniesz na zajęcia fitness, by zrekompensować organizmowi wielogodzinne ślęczenie na fotelu. A czy pamiętasz o swoich dłoniach? W końcu to one wystukują rytm pracy na klawiaturze… Nie pozwól by palce i nadgarstki były przez ciebie pomijane!

By zachować sprawność palców, kości śródręcza i nadgarstka wystarczy codziennie ich używanie. Jeśli jednak twoja dłoń większość czasu spędza na komputerowej myszce warto poćwiczyć kilka minut dziennie, by poprawić krążenie i utrzymać mocne mięśnie. Zestaw ćwiczeń ręki zalecany jest dla artystów, sportowców oraz osób które przeżywają ciągły stres.

Przydatne przyrządy do ćwiczeń ręki

W sklepach z artykułami sportowymi i rehabilitacyjnymi znajdziemy wiele przyrządów do ćwiczenia dłoni i ręki. Jednym z najpopularniejszych jest niewielka silikonowa piłeczka lub silikonowe jajo. Pozwalają one na wykonywanie ćwiczeń, w których pracują mięśnie dłoni, nadgarstka i całego przedramienia. Ćwiczenia z piłeczką pomagają wzmocnić chwyt, zwiększają sprawność i zwinność oraz poprawiają krążenie.

Na biurkach komputerowców znaleźć można również przyrządy zwane ściskaczami – do ćwiczenia mięśni dłoni i przedramienia, poprzez zaciskanie przyrządu. Podobnym wynalazkiem jest Digi-flex - unikatowy przyrząd do ćwiczeń mięśni dłoni, przedramienia i palców. Angażując do pracy każdy palec z osobna pozwala na szybszy proces rehabilitacji i wzmocnienie mięśni. Ze względu na różne stopnie oporu może być wykorzystywany w rehabilitacji jaki i ćwiczeniach siłowych oraz fitness.

Piłeczki, wałek i ringo z kolcami również mogą być wykorzystywane do masażu terapeutycznego jak również ćwiczeń poprawiających zręczność dłoni. Posiadają miękkie wypustki, które podczas masażu redukują napięcie w mięśniach oraz powodują ich rozluźnienie i odprężenie. Ćwiczenia z piłeczkami kolcowymi pozwalają na wzmocnienie i uelastycznienie mięśni oraz na poprawienie koordynacji mięśniowej rąk i stóp.

Wybrane ćwiczenia ręki:

  • Mocno „rozciapierz” palce dłoni, przytrzymaj napięte 5 sekund, rozluźnij. Powtórz ćwiczenie kilka razy
  • Przez kilka minut dziennie ugniataj miękką piłeczkę, angażując w to zadanie wszystkie palce. Możesz wykorzystać do tego dziecięcą ciastolinę.
  • Stojąc połóż dłonie na biurku i naciskaj nimi mocno na blat. Rozluźnij i powtórz ćwiczenia trzy razy.
  • Siedząc przy biurku udawaj, że grasz na pianinie
  • Jedną dłonią masuj drugą, możesz też delikatnie ją ugniatać oraz masować delikatną szczotką

 

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl