Profilaktor Jewminowa na schorzenia kręgosłupa!

Z pozoru wydaje się zwykłą, sosnową deską. Jednak to tylko pozory, bo ćwiczenia na profilaktorze Jewminowa, pozwalają leczyć schorzenia kręgosłupa. Szkoda tylko, że w naszym kraju ta metoda jest słabo znana
fit.pl
2011-04-05 00:00
Udostępnij
Profilaktor Jewminowa na schorzenia kręgosłupa!
Tymczasem, jak wyjaśniają specjaliści na Ukrainie każdy zna tę metodę leczenia, jest bardzo popularna. Dzieci w szkołach ćwiczą. Także osobom dorosłym i seniorom nie jest ona obca. Wszystko, dlatego ponieważ ćwiczenia nie są męczące, ale bardzo efektywne. Jak zapewniają specjaliści, to nie tylko leczenie, ale również profilaktyka dla utrzymania dobrej kondycji fizycznej kręgosłupa.

kregoslupProfilaktor zapobiega i leczy choroby zawodowe na przykład u stomatologów, pracowników biur i wszystkich tych, którzy spędzają dużo czasu siedząc. Wszystko, dlatego, że profilaktor Jewminowa zakłada regularne długoterminowe oddziaływanie na kręgosłup, poprzez jego rozciąganie (wyciąganie) z jednoczesnym wykonywaniem specjalnych zestawów ćwiczeń. Niezależnie od wieku przy regularnym stosowaniu ćwiczeń regeneruje się międzykręgowy dysk. Utrzymuje się długotrwały, stabilny efekt dobrego samopoczucia, pełnosprawnego funkcjonowania kręgosłupa i całego organizmu.

Zastosowanie metody  Jewminowa daje możliwość zapobiegania skoliozie i wadom postawy u dzieci, starszym członkom rodziny pomaga w leczeniu istniejących schorzeń kręgosłupa,  oraz wzmacnia mięśnie pleców u osób czynnie uprawiających sport.

Przyrząd ćwiczy głębokie i krótkie mięśnie kręgosłupa, co wzmacnia gorset mięśniowy kręgosłupa. Najważniejsze to ścisłe przestrzeganie ćwiczeń, które dla każdego dobierane są indywidualnie przez specjalistę, odpowiednio do problemów z kręgosłupem, fazy choroby, ogólnego stanu zdrowia  i właściwości danego organizmu.

Jest to niezwykle ważne, ponieważ w ciągu dnia nasz kręgosłup cały czas podlega obciążeniom, czy chodzimy, siedzimy, bądź dźwigamy. Dysk międzykręgowy otrzymuje pożywienie sposobem dyfuzji (wchłaniania), gdy jest zbyt uciskany to nie otrzymuje w wystarczającym stopniu i zaczyna się proces degeneracyjny.

Wynalazcą profilaktora jest Wiaczesław Jewminow, ukraiński trener wioślarski, który wspólnie z profesorem neurochirurgii W.J. Fiszcienko opracował naukowo ćwiczenia na tym urządzeniu w kierunku chorób kręgosłupa. To metoda zaopiniowana przez ukraińskie i rosyjskie ministerstwo ochrony zdrowia.

W Polsce metodę W.W.Jewminowa stosuje Centrum Leczenia i Rehabilitacji Kręgosłupa APIM Oleksandr Gorbatiuk clirk.pl/  Centrum to jest także przedstawicielem producenta Profilaktorów na Polskę i sprzedaje te urządzenia.
 

www.fit.pl