fit.pl mobile logo

Spacer piechotą po zdrowie

Siedzenie w domu stało się zwyczajnym faux pas... Mimo to, wielu ludzi wciąż lubuje się w leniuchowaniu i obrasta w tłuszcz. A przecież by zacząć ćwiczyć, wystarczy tylko wstać, założyć wygodne buty i wyjść z domu

Wielu ludzi wciąż myśli, że regularne ćwiczenia pochłaniają całość wolnego czasu. Ukuty przez lata mit przynosi efekty w postaci społeczeństwa z nadwagą i otyłością, która dotyka coraz to młodsze pokolenia. A przecież by zacząć się ruszać nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, zasobnego portfela i wielu godzin wolnego czasu. Wystarczą odrobina chęci i wygodne buty... 

Piesze wędrówki, to przyjemna i przede wszystkim zdrowa forma rekreacji, z której mogą korzystać osoby w każdym wieku. Wycieczki do parku, lasu i za miasto mogą być ciekawym sposobem rodzinnego spędzania czasu. 

Regularne, przynajmniej półgodzinne spacery (minimum trzy razy w tygodniu) pomagają zapobiegać osteoporozie. Ruch i zmaganie się z grawitacją poprawiają gęstość kości i ograniczają wypłukiwanie wapnia z organizmu, w efekcie czego tkanka kostna jest wzmocniona i mniej podatna na urazy. 

Przebywanie na świeżym powietrzu oraz działanie promieni słonecznych przyśpiesza produkcję serotoniny, zwanej hormonem szczęścia. Po takim spacerze człowiek staje się bardziej zadowolony z życia i mniej podatny na stres. Dodatkowo poprawia się sprawność układów oddechowego, sercowo-naczyniowego oraz wydolność organizmu. 

Spacer, to także skuteczna metoda walki z niechcianymi kilogramami. Już spokojny krok (ok 4 km/h) pozwala, ważącej 70 kg osobie, spalić w godzinę nawet 240 kalorii. Założenie 5 kg plecaka poprawi wynik o dodatkowe 25 kalorii. 

Samotne piesze wędrówki dają czas na przemyślenie własnych spraw, ale dużo ciekawsze są spacery w towarzystwie najbliższych lub przyjaciół. Zamiast spędzać kolejny weekend w centrum handlowym zabierz bliskich na rodzinny, pieszy wypad. Wspólne podziwianie uroków przyrody i wzajemne towarzystwo to przyjemny sposób odpoczynku.PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl