Chcesz cieszyć się piękna talia, płaskich brzuchem i jędrnymi pośladkami bez śladu cellulitu? Sprawdź nasze ćwiczenia  
fit.pl
2013-03-07 00:00
Udostępnij
Zestaw ćwiczeń dla pań cz. II
 
Unoszenie nogi w leżeniu bocznym z przywodzeniem kolana
Kładziemy się na boku, podpierając na przedramieniu. Głowa może leżeć na wyciągniętym ramieniu. Nogę dolna lekko uginamy. Podnosimy wyprostowana nogę górną, aż poczujemy napięcie mięśni. Powoli opuszczamy nogę. Cały czas pamiętamy o nieporuszaniu tułowiem. Powoli opuszczamy nogę. wykonaj 16 wznosów. Następnie nogę utrzymujemy na wysokości biodra i przyciągamy do klatki piersiowej. Powtarzamy 12-16 razy na każdą stronę.
 
wyprost-nogi Unoszenie wyprostowanej nogi w klęku podpartym
Klękamy, opieramy się na przedramionach. Łokcie znajdują się pod barkami, kolana pod biodrami. Wciągamy brzuch i przez cały czas pamiętamy o jego napięciu. Prostujemy jedną nogę i unosimy do momentu, w którym poczujemy napięcie w pośladku. Na każdą nogę wykonujemy po 20 wznosów.
 
ugieta-noga Unoszenie ugiętej nogi w klęku podpartym
Klękamy i opieramy się na przedramionach. Nogę unosimy do góry i zginamy ją w kolanie. Stopa skierowana jest w piętą do sufitu. Nogę unosimy do momentu poczucia napięcia w pośladku. Opuszczamy nogę, kierując kolano w stronę klatki piersiowej. Na każdą nogę powtarzamy ćwiczenie po 16 razy.
 
wyprost-nog Unoszenie wyprostowanych nóg w leżeniu przodem
Kładziemy się na brzuchu, czoło opieramy na dłoniach. Kolce biodrowe dociskamy do maty, unosimy jedną nogę w kierunku sufitu. W trakcie wznosów nie powinno być uczucia napięcia pleców. Powoli opuszczamy jedną nogę i unosimy drugą. Wykonujemy 12 wznosów na każdą nogę.
 
unoszenie-nog-lezenie Unoszenie ugiętych nóg w górę w leżeniu przodem
Kładziemy się na brzuchu, czoło opieramy o dłonie, kolce biodrowe dociskamy do maty. Unosimy nogę ugiętą w kolanie, do momentu gdy poczujemy napięcie w pośladku. Powoli opuszczamy nogę i unosimy następną. Na każdą nogę wykonujemy po 8 wznosów.
 
zginanie-nog Zginanie nóg w leżeniu przodem
Leżymy na brzuchu, kolce biodrowe mocno przyciskamy do maty. Łączymy stopy, głowę podpieramy na rozluźnionych ramionach. Uginamy nogi w kolanach, napinamy pośladki i przybliżamy do nich stopy. Powoli opuszczamy stopy. Powtórz 12-16 razy.
 

 

 

Aleksandra Żelazo

ekspert portalu www.fit.pl

www.trenerka.info