5 zdrowych nawyków, których nauczysz się dzięki diecie pudełkowej

Dieta pudełkowa to świetne rozwiązanie dla wszystkich zabieganych i tych, którzy nie potrafią lub po prostu nie lubią gotować. To również idealna opcja dla osób, chcących jeść zdrowo i pożywnie. Jak się okazuje, odpowiednio dobrany catering dietetyczny pozwala wyrobić dobre nawyki żywieniowe. Dzięki temu nawet po rezygnacji z diety pudełkowej łatwiej Ci będzie prowadzić zdrowy tryb życia i planować zbilansowane posiłki. Poniżej znajdziesz listę pięciu zdrowych nawyków, których można nauczyć się dzięki korzystaniu z diety pudełkowej.
2020-07-16 00:00
Udostępnij
5 zdrowych nawyków, których nauczysz się dzięki diecie pudełkowej

#1 Pięć posiłków zamiast trzech

Twój standardowy plan dnia obejmuje trzy posiłki dziennie, czyli śniadanie, obiad i kolację? Najwyższa pora to zmienić. Spożywanie pięciu posiłków to znacznie zdrowsze rozwiązanie. Przede wszystkim dlatego, że regularnie dostarczasz organizmowi kalorii. Nie chodzisz głodny i nie podjadasz między posiłkami. Większość firm cateringowych (jak na przykład dieta pudełkowa Maczfit) ma w swojej ofercie menu złożone z pięciu posiłków (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja). Warto trzymać się tego rytmu nawet po zakończeniu programu dietetycznego.

#2 Regularność posiłków

Tryb pięciu posiłków niejako wymusza również ich regularność. Oczywiście to, o jakiej porze zjesz śniadanie, zależy od tego, o której wstajesz. Przyjmuje się jednak, że odstęp między poszczególnymi posiłkami powinien wynosić około trzech godzin.

#3 Brak podjadania między posiłkami

Tego nawyku trudno się nauczyć, jednak z odpowiednio ułożoną dietą pudełkową jest to możliwe. Kluczowe jest dostosowanie posiłków do Twoich potrzeb (głównie pod względem kaloryczności). Smaczne i pożywne danie odpowiednio Cię nasyci, dzięki czemu spokojnie wytrzymasz trzy godziny do kolejnego posiłku. Zrobisz to bez sięgania po niezdrowe przekąski typu chipsy, ciastka czy kolorowe napoje gazowane.

#4 Planowanie posiłków

Catering dietetyczny (taki jak na przykład dieta pudełkowa Maczfit) sprzyja planowaniu i utrwalaniu tego nawyku na przyszłość. Paczkę z jedzeniem zamawiasz jednego dnia, a następnego masz ją już pod swoimi drzwiami. Wcześniej sam ustalasz sobie menu, wybierasz najlepsze opcje i kaloryczność posiłków. Oczywiście zawsze możesz skonsultować się z dietetykiem. Doświadczony specjalista doradzi, jaki program dietetyczny wybrać. Jest to szczególnie ważne, gdy zmagasz się z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi lub masz inne problemy ze zdrowiem.

#5 Smacznie, zdrowo, różnorodnie

Ostatni dobry nawyk, którego możesz się nauczyć dzięki diecie pudełkowej, to utrwalenie przekonania, że na co dzień można jeść smacznie, pożywnie i zdrowo. Korzystając z cateringu dietetycznego, przekonasz się, że nawet proste danie może być pyszne i odpowiednio kaloryczne. Dobrze dobrana dieta pudełkowa z pewnością zainspiruje Cię do planowania posiłków i przygotowywania nowych dań. Dzięki temu robiąc śniadanie, nie będziesz ograniczał się już tylko do ogórka i pomidora. Do swojej diety wprowadzisz rzodkiewki, paprykę, seler naciowy, marchewkę i strączki.