8 powodów, dla których nie powinieneś pić coli codziennie

Problemy ze skórą, otyłość brzuszna, problemy z zębami – to tylko niektóre z problemów, które dotykają osoby, pijące coca colę codziennie! Poznaj 8 powodów, dla których nie powinieneś pić coli!
2017-11-09 00:00
Udostępnij
8 powodów, dla których nie powinieneś pić coli codziennie

Cola pita codziennie powoduje deficyt witamin

Kwas fosforowy i kofeina zawarte w coli, mają działania moczopędne. To powoduje, że z naszego organizmu wypłukiwane są witaminy i minerały w ciągu 60 minut po wypiciu tego napoju. Wyobraź sobie, co dzieje się z twoim organizmem, gdy każdego dnia pijesz colę. To prosta droga do niedoboru witamin, czego efektem mogą być choćby łamliwe paznokcie lub skurcze łydek.

Cola źle wpływa na zęby

Wysoka kwasowość i słodkie składniki Coca-coli niszczą szkliwo i wpływają na pojawianie się ubytków w zębach. Jeśli dodasz do tego wypłukiwanie wapnia z organizmu, codzienne picie coca-coli może spowodować, że skończysz z gnijącymi zębami od wewnątrz. Z zewnątrz również zęby będą się szybciej psuły.

Rozdrażnienie wywołane coca colą

Efektem ubocznym spożywania kofeiny jest niepokój oraz rozdrażnienie, a także problemy ze snem. Każda puszka coca coli działa na nasz organizm jak filiżanka bardzo mocnej kawy. Udowodniono również, że cola ma działanie uzależniające. Kiedy zdecydujesz się zmniejszyć dawkę mogą pojawić się bóle głowy, drażliwość, zmęczenie, a nawet depresja.

Pijesz coca colę? Uważaj na otyłość

Na otyłość pracujemy latami. Jednak kiedy mówimy o dodatkowych kilogramach, nie chodzi tylko o twój wygląd, ale również zdrowie. Pijąc colę codziennie narażamy się nie tylko na wypłukiwanie witamin i minerałów, ale również na dodatkowe kilogramy. A nadwaga czy otyłość może prowadzić do problemów z układem odpornościowym i sercowo-naczyniowym.

Pijesz colę? Skóra ci za to NIE podziękuje

Spożywanie coli każdego dnia wpływa tak samo źle na twoją skórę, jak codziennie palenie papierosów. Spożywanie dużej ilości sody powoduje pojawianie się stanów zapalnych w organizmie. Cola odwadnia skórę, podkreślając pojawiające się drobne linie zmarszczek. Powoduje przyspieszenie procesu starzenia skóry. Wpływa na zaostrzenie postaci egzemy skórnej czy trądziku.

Problemy z sercem i ciśnieniem

Cukier zawarty w coli źle wpływa na poziom cholesterolu. A zwiększony cholesterol może doprowadzić do ataku serca. Spożywając nawet jedną puszkę coli dziennie, możesz zacząć cierpieć na zbyt wysokie ciśnienie krwi. Kobiety spożywające codziennie coca colę są narażone na zachorowanie na cukrzycę typu 2.

Cola przyczynia się do zwiększenia  ryzyka raka

Oczywiście spożywanie coca-coli jest jest głównym czynnikiem zachorowania na raka. Jednak sztuczny karmelowy barwnik wykorzystywany w produkcji coca coli może podwyższać ryzyko raka. Barwnik 2-MI i 4-MI wytwarza się wykorzystując z reguły reakcję amoniaku, siarczanów i cukrów w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury.

Niewydolność nerek skutkiem picia coli

Jeśli uważasz, że wybór dietetycznej coli jest bezpieczniejszy dla twojego zdrowia, jesteś w wielkim błędzie. Mimo, że na opakowaniu jest napisane, że nie ma cukru, ten cukier tam jest w postaci sztucznych słodzików. Te słodziki z kolei są niebezpieczne dla twoich nerek. kwas fosforowy obecny w coli wypłukuje wapń z organizmu i przyczynia się do powstawania kamieni i niewydolności nerek.