Aktywny Dzień ze Śniadaniową Klasą

Sport to zdrowie – tego uczymy się już w przedszkolu. A jak jest w praktyce? Według najnowszego badania CBOS, dwie trzecie Polaków deklaruje, że uprawiało sport bądź ćwiczyło w ciągu ostatniego roku, a 40% spośród nich robiło to regularnie. Mimo, że tegoroczny wynik wydaje się optymistyczny, to niestety stale rośnie liczba osób otyłych, także wśród najmłodszych. Dlatego 7 grudnia w Bielsku-Białej, Spółka Bielmar będzie przypominać o prawidłowych zasadach odżywiania podczas „Aktywnego Dnia ze Śniadaniową Klasą”
fit.pl
2013-12-05 00:00
Udostępnij
Aktywny Dzień ze Śniadaniową Klasą
Pozytywna zmiana postrzegania aktywności fizycznej obserwowana jest od lat 90. Każdego roku przybywa osób, które deklarują uprawianie sportu dla zdrowia, przyjemności i lepszego samopoczucia. Wciąż jednak blisko 30% Polaków sport uprawia zaledwie okazjonalnie.

SK

Zła dieta oraz rezygnacja z pierwszego posiłku, brak ruchu i stres powodują choroby cywilizacyjne, w tym otyłość, depresję czy cukrzycę, także u coraz młodszych dzieci – wyjaśnia Małgorzata Sienkiewicz, dyplomowany technolog żywności, organizator ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa” – Już od kilku lat przypominamy Polakom o prawidłowych nawykach żywieniowych. Wspólnie tworzymy „Śniadaniową Klasę”, czyli grupę świadomych konsumentów, którzy wiedzą, jak smacznie i zdrowo się odżywiać. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji jeszcze więcej osób dołączy do grona ludzi dbających o siebie i swoją rodzinę. Już po raz drugi do kampanii edukacyjnej „Śniadaniowa Klasa” włączeni zostali także młodzi sportowcy: w zeszłym roku uczniowskie kluby koszykówki dziewczęcej, a w tym - drużyny siatkówki chłopców i dziewcząt. Specjalnie dla nich przygotowano miesięczny program konsultacji dietetycznych, w ramach których m.in. ułożono dietę dopasowaną do potrzeb młodych sportowców.

„Aktywny Dzień ze Śniadaniową Klasą”, który odbędzie się 7.12 w Bielsku-Białej, będzie podsumowaniem tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji, a także zwieńczeniem programu edukacyjno-sportowego „Śniadaniowa Drużyna”, w którym uczestniczyło 7 klubów siatkówki dziewcząt i chłopców z całej Polski. Na początku grudnia, do Bielska-Białej przyjadą reprezentacje trzech drużyn siatkarek, które uczestniczyły w programie: UKS Remis Świdnik, UKS Dąbrowiak z Dąbrowy Górniczej oraz Sparta Volleyball Kraków.

Dzień rozpocznie się od wspólnego śniadania, podczas którego uczestnicy podzielą się zdobytą wiedzą, będą mogli skonsultować się z dietetykiem, a także porozmawiać z dziennikarką Anną Popek, ambasadorką akcji. W drugiej części dnia, na miłośników siatkówki czekają sportowe emocje podczas Mini Turnieju Śniadaniowej Klasy. Mecze rozgrywane będą na hali BKS Stal przy ul. Rychlińskiego 19 w Bielsku-Białej w godz. 14-16:30.

Do „Śniadaniowych Drużyn” należą: UKS Lider Konstantynów Łódzki, UKS Libero Łebień, Białostocka Akademia Siatkówki Białystok, UKS „Dwójka” Milicz, UKS Remis Świdnik, UKS Dąbrowiak z Dąbrowy Górniczej oraz Sparta Volleyball Kraków.

Więcej informacji o „Aktywnym Dniu ze Śniadaniową Klasą” na stronie www.sniadaniowaklasa.pl.

www.fit.pl