Catering dietetyczny - czyli idealne rozwiązanie dla nowoczesnych osób pragnących żyć zdrowo

Nie da się ukryć, że branża cateringów dietetycznych w naszym kraju nieustannie się rozwija. Jest to dziedzina niezwykle prężna, a nowe firmy cateringowe pojawiają się we wszystkich większych miastach w Polsce. Powodem tego jest nie tylko wzrost świadomości żywieniowej naszego społeczeństwa, ale przede wszystkim ogromna wygoda, jaką niesie ze sobą możliwość korzystania z tego typu usług gastronomicznych
2019-09-02 00:00
Udostępnij
Catering dietetyczny - czyli idealne rozwiązanie dla nowoczesnych osób pragnących żyć zdrowo

Słowo "wygoda" w kontekście cateringów dietetycznych, jest słowem kluczowym, do którego jeszcze niejednokrotnie wrócę. Jestem przekonana, że nie ma wśród nas osoby, której nie żyłoby się wygodniej, gdyby ktoś wyręczył ją w przygotowaniu zakupów oraz sporządzeniu smacznych posiłków dopasowanych do indywidualnych potrzeb żywieniowych.

Jeszcze kilka lat temu ciężko było odnaleźć na rynku catering dietetyczny, który potrafiłby profesjonalnie sprostać wymaganiom najbardziej wymagających klientów. Dziś jednak sprawa wygląda zgoła odmiennie. Firm cateringowych jest niezwykle dużo, a każda z nich ma inną ofertę. Szczególnie duża liczba różnorodnych ofert diety pudełkowej jest dostępna w rozwiniętych, większych miastach.

Czym jest branża cateringów dietetycznych? Jak się w niej dobrze odnaleźć i dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, czytajcie dalej!

Chociaż cytat "Jesteś tym, co jesz" autorstwa wielkiego uczonego, Hipokratesa z Kos pochodzi z IV wieku p.n.e., jego przesłanie jest niezwykle współczesne. Nie bez powodu Hipokrates do dziś uważany jest za ojca współczesnej medycyny. Jego odkrycia oraz błyskotliwe spostrzeżenia stanowią podstawę wielu dzisiejszych teorii związanych ze zdrowiem. W swojej praktyce lekarskiej Hipokrates opierał się na racjonalnym podejściu do zdrowia i jako pierwszy w historii zwrócił uwagę na powiązania istniejące między tym, co spożywamy a stanem ogólnym naszego zdrowia. Można by zatem nieśmiało stwierdzić, że spostrzeżenia Hipokratesa były preludium współczesnej wiedzy o żywieniu.

Zapewne nie trzeba Wam przypominać, że zgodnie z zaleceniami zdrowego żywienia dieta dorosłego człowieka powinna być zbilansowana i urozmaicona.

Brzmi to niezwykle prosto, jednak co oznacza to w praktyce?

Zbilansowana dieta w kontekście zdrowego żywienia, oznacza dostarczenie do organizmu odpowiednich ilości, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych, witamin i minerałów. Komponenty te, powinny pochodzić w produktów spożywczych pochodzenia naturalnego, możliwie jak najwyższej jakości żywieniowej. Z kolei urozmaicona dieta, to taka w której znajdziemy różnorodne artykuły należące do każdej z podstawowych grup produktów spożywczych. Jest to sposób żywienia, w którym nie brak warzyw, owoców, różnorodnych zbóż, nasion, orzechów, nabiału, mięs oraz zdrowych tłuszczy. Wzorem dla prawidłowego żywienia w naszym kraju jest Piramida Zdrowego Żywienia publikowana i aktualizowana przez Instytut Żywności i Żywienia. Jako graficzne i proste zobrazowanie ogólnych zasad komponowania posiłków świetnie sprawdza się jako narzędzie do rozpoczęcia swojej przygody ze zdrowym żywieniem.

Co jednak zrobić w przypadku, kiedy bardzo chcielibyśmy jeść zdrowo a brakuje nam zarówno czasu jak i umiejętności do przyrządzania smacznych i zbilansowanych posiłków? Co, jeśli pracujemy cały dzień i nie mamy możliwości przygotowania dla siebie odpowiednich posiłków? Co, jeśli w ogóle nie mamy wiedzy dotyczącej tego jak powinniśmy się odżywiać? Czy powinniśmy się załamywać i poddawać? W żadnym wypadku!
Rozwiązaniem w tym przypadku może być skorzystanie z usług cateringu dietetycznego, który może pomóc nam osiągnąć nasz cel w sposób smaczny, prosty a przede wszystkim bezstresowy.

Czym charakteryzuje się to rozwiązanie?

Catering dietetyczny (dieta pudełkowa) jest usługą gastronomiczną, która jeszcze kilka lat temu nie była dostępna dla przeciętnego człowieka. Ze względu na niewielką konkurencję firm cateringowych oraz wysokie ceny diet pudełkowych korzystali z niej głównie ludzie mający sporo pieniędzy, a jednocześnie mało czasu na samodzielne przygotowanie zdrowych posiłków. Szczególnym zainteresowaniem dieta pudełkowa cieszyła się w środowiskach, w których bardzo ważna jest odpowiednia prezencja, zgrabna sylwetka oraz dobre samopoczucie podczas długich godzin pracy.

Dziś jednak sprawy wyglądają zupełnie inaczej, dieta pudełkowa stała się jedną z wygodniejszych alternatyw żywieniowych, świetnie sprawdza się w przypadku osób niemających czasu na codzienne przygotowywanie posiłków lub takich które za pomocą zaplanowanego stylu żywienia chcą osiągnąć swój cel, między innymi utratę zbędnych kilogramów czy odpowiednia dieto-terapia w przypadku niektórych chorób żywieniowo zależnych.
Catering dietetyczny to jedna ze skuteczniejszych możliwości poprawy nawyków żywieniowych. Bez wątpienia poprawia jakość życia oraz oszczędza swoim użytkownikom zmartwień dotyczących realizowania codziennych zakupów spożywczych. Dzięki firmom świadczącym usługi cateringowe możemy każdego dnia cieszyć się smakowitymi, właściwie skomponowanymi posiłkami dostarczonymi pod same drzwi. Wystarczy znaleźć odpowiednią firmę, dokładnie poznać jej ofertę, wybrać dla siebie odpowiednią pakiet żywieniowy i złożyć zamówienie! Czas od złożenia zamówienia do jego realizacji trwa zwykle od 1-3 dni roboczych.

Zmiana od zaraz, dlaczego nie?

Sprawa nie jest skomplikowana pod warunkiem, że skorzystamy z oferty sprawdzonej i wiarygodnej firmy cateringowej. Wybierając catering dietetyczny, świadczący wysokiej jakości usługi zapewniamy sobie wartościowe posiłki, które realnie wpłyną na stan naszego zdrowia oraz poprawią nasze samopoczucie.
Załóżmy jednak, że już dokonaliśmy tego trudnego wyboru i mamy przed sobą ofertę, która spełnia nasze wszelkie oczekiwania, a nasze posiłki pojawią się jutro pod naszymi drzwiami.

Co zyskujemy dzięki korzystaniu z usług cateringu dietetycznego?

Dietę dopasowaną do indywidualnych potrzeb - czyli taką, która uwzględnia zarówno nasze cechy fizjologiczne, takie jak płeć, wiek, waga, ogólna kondycja zdrowotna, a także czynniki zewnętrzne takie jak styl wykonywanej pracy, ilość aktywności fizycznej oraz indywidualne preferencje żywieniowe.

Czas - tempo naszego życia jest coraz szybsze, dochodzi do tego nieustanny stres, zmęczenie, ciągła gonitwa za czymś oraz długie nadgodziny, które spędzamy w pracy… Czas zaoszczędzony dzięki korzystaniu z usług firm cateringowych możemy wykorzystać, na rzeczy, które sprawiają nam przyjemność - na zabawę z przyjaciółmi, trening, spacer czy relaks w domowym zaciszu.

Wygodę - korzystając z usług cateringu dietetycznego, nie musisz martwić się nad tym co ugotujesz kolejnego dnia, gdyż codziennie o poranku pod wskazanym przez Ciebie adresem znajdziesz paczkę z posiłkami gotowymi do spożycia. Zamówione przez Ciebie dania zapakowane są szczelnie w pojemniki jednorazowego użycia, możesz zabrać je ze sobą wszędzie, gdzie tylko się wybierasz danego dnia - do pracy, w podróż, czy na wyjazd za miasto.
Zgrabną sylwetkę - dieta pudełkowa, której celem jest zredukowanie masy naszego ciała stosowana przez odpowiedni czas pomaga nam osiągnąć wyniki, o których zawsze marzyliśmy, oczywiście nie możemy zapominać tutaj o regularnej aktywności fizycznej, oraz o tym, że podczas stosowania cateringu dietetycznego nie należy podjadać.

Bezpieczeństwo - warto zaznaczyć, że usługa cateringu dietetycznego zapewnia nam każdorazowo dostawę zdrowych dań, przygotowanych przez kucharzy zgodnie z systemem HACCP. Każda firma zajmujące się sprzedażą diet pudełkowych musi spełniać ściśle określone wytyczne dotyczące produkcji, pakowania, przechowywania oraz transportu żywności. Procedury bezpieczeństwa w firmach cateringowych są stale monitorowane, więc wybierając to rozwiązanie zyskujemy bezpieczeństwo i gwarancję najwyższej jakości.

Jestem przekonana, że korzystanie z usług cateringu dietetycznego może przynieść wiele korzyści w codziennym, w szczególności, jeśli w Waszym życiu nie ma czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Dieta pudełkowa jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce zadbać o siebie we właściwy sposób.

Wszak nie od dziś wiadomo, że przypadkowe posiłki, jedzenie w restauracjach na mieście, oraz szybkie, niezdrowe przekąski nie są najlepszym źródłem energii dla naszego organizmu.

“Jesteś tym, co jesz” - postaw więc na jakość!