fit.pl mobile logo

Dieta dla zdrowia trzustki

Trzustka w naszym organizmie pełni bardzo ważną funkcję. Enzymy wydzielane przez trzustkę pomagają w trawieniu węglowodanów, białek i lipidów. Zdrowa trzustka oznacza prawidłową wartość cukru we krwi, a tym samym lepsze samopoczucie. Za jakie proukty w diecie trzustka nam podziękuje?

KURKUMA

Bardzo często kurkumę określa się jako naturalny środek przeciwzapalny, pomagający zmniejszyć pieczenie w okolicach trzustki. Ponadto stymuluje produkcję insuliny, regulując tym samym poziom cukru we krwi i zapobiega cukrzycy.

CZOSNEK

Niektórzy zalecają spożywanie czosnku z miodem na pusty żółądek. Czosnek jest naturalnym antybiotykiem, a łączenie go  z różnymi rodzajami rodzajami żywności zwiększa jego działanie. Czosnek można stosować z miodem, cebulą czy kozieradką. Zjadanie czosnku w różnej konfiguracji zwiększa odporność poprzez naprawianie tkanek różnych narządów wewnętrznych, w tym trzustki.

SZPINAK

Wzbogacony w witaminę B i żelazo, szpinak zaspokaja podstawowe potrzeby trzustki. Żelazo pomaga zapobiegać stanom zapalnym, a witamina B odżywia trzustkę. Połączenie szpinaku z cebulą lub z czosnkiem to świetny pokarm dla trzustki. Dodatkowo szpinak zawiera wiele składników działających antynowotworo.

BROKUŁY

Brokuły i inne warzywa kapustne, typu kalafior, kapusta, jarmuż są znane ze swoich właściwości, zwalczających komórki nowotworowe. Brokuły dostaraczają łatwoprzyswajalnych składników odżywczych zawierających flawonoidy, które pomagają wzmocnić mechanizm detoksykacji naszych ciał.

CZERWONE WINOGRONA

Czerwone winogrona zawierają resweratrol, substancję fenolową, która jest również uważana za silny przeciwutleniacz. Pomaga zmniejszyć zapalenie trzustki i niszczy komórki raka trzustki. Eksperci zalecają raz dziennie spożywać porcję czerwonych winogron.

BATATY

Wierzysz w to, że kształt jedzenia wpłyna na konkretny organ w naszym ciele? Tak jak orzechy dla mózgu, seler dla kości czy pomidory dla serca, tak bataty, przypominające kolorem i kształtem trzustkę, mają na nią zdrowy wpływ. Babaty zmniejszają ruzyko raka trzystki nawet o 50%! Stabilizują także poziom cukru we krwi, stopniowo uwalniając cukier do krwioobiegu.

OREGANO

Najnowsze badania pokazują, że włączenie oregano do diety zapobiega rozwojowi cukrzycy. Spowodowane jest to tym, że oregano  zawiera fenolowe przeciwutleniacze, co powoduje że oregano jest silną substancją przeciw hiperglikemiczną, a tym samym jest dobre dla trzustki.

NAPAR Z MLECZA

Nasze babcie parzyły napar z mlecza, aby odtruć wątrowę i trzustkę. Napar zwiększa produkcję soków żółciowych, regenerując uszkodzone tkanki trzustki. Ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego pomagać zwalczyć komórki nowotworowe.

Jak utrzymać trzustkę w zdrowiu?

  • Osoby chorujące na zapalenie trzustki lub mające z nią problemy powinny spożywać o 30-40% mniej tłuszczu.
  • Nalezy unikać alkoholu, przetworzonej żywności i węglowodanów, które źle wpływają na insulinę produkowaną przez trzustkę.
  • Kluczem do zapobiegania zapalania trzustki jest picie dużej ilości wody.

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
daruderally

Chcesz zmiany o której zawsze marzyłeś? Nie wiesz jak zacząć? Sięgnij po najprostsze rozwiązanie w Internecie ! Wejdź na http://www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów !

Zgłoś nadużycie-
Dawid

Ja polecam wwwigortreneronlinepl Indywidualnie dobrana dieta, fachowa suplementacja i innowacyjny trening. Kompleksowe porady w tym zakresie dają niesamowite efekty. Zobaczcie zdjęcia osób po metamorfozie. Niesamowite. Można tez wygrać 10tys. zł

Zgłoś nadużycie-
alex.healthy

Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów !

Zgłoś nadużycie-
Dawid

Chcesz wyglądać lepiej, atrakcyjniej? Zależy Ci na szybkiej zmianie? Inne metody nie dały Ci rezultatów? Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
Dominika Mazurowska

Igor Mieńkowski to OSZUST. Oszukuje swoich klientów i pracowników. Sam pisze o sobie pozytywne opinie i płaci za ich rozpowszechnianie

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl