fit.pl mobile logo

Jak działa piekarnik parowy?

Nie sposób wyobrazić sobie kuchni bez piekarnika. Od wielu lat jest jednym z podstawowych urządzeń w naszych domach. Aromatyczne ciasto, ciepła pizza, zapiekane warzywa i ziemniaki czy mięsko z chrupiącą skórką to dania, po które chętnie sięgamy. Wiedzą o tym doskonale producenci sprzętu kuchennego, którzy wciąż go udoskonalają. To dlatego powstał piekarnik z funkcją pary, dzięki czemu cechuje się on większą wydajnością, a także pozwala na przygotowywanie zdrowszych posiłków. Co warto wiedzieć o piekarniku parowym?

Piekarnik parowy - jak działa?

Piekarnik parowy działa jak tradycyjny piekarnik, pozwalając na pieczenie i grillowanie potraw. Jednocześnie posiada on funkcję gotowania na parze, która nie wymaga użycia żadnych tłuszczów. Jeśli chodzi o sam mechanizm działania, na rynku są dostępne dwa typy piekarników parowych. Pierwszy wykorzystuje parowanie statyczne. Zawiera on wewnątrz komory specjalny pojemnik na wodę i umożliwia tzw. obieg grawitacyjny. Drugi typ urządzenia działa w oparciu o obieg wymuszony. Posiada on generator pary, który sprawia, że para wtłaczana jest do wnętrza komory. Oba typy piekarników zapewniają ten sam efekt, ponieważ powstała z wody para jest rozprowadzana po całej komorze piekarnika.

Zalety gotowania na parze

Inwestując w piekarnik, warto wybrać ten, który posiada funkcję gotowania na parze. Dlaczego? Ponieważ ten sposób przygotowywania posiłków ma wiele zalet, a najważniejsze, że jest bardzo zdrowy. Nie wymaga on użycia żadnych tłuszczów, dzięki czemu żywność jest niskokaloryczna i lekkostrawna. Jednocześnie produkty zachowują wszystkie wartości odżywcze, minerały i mikroelementy. Są także bardzo aromatyczne oraz smaczne. Gotowanie na parze sprawia, że jedzenie świeżo i ładnie się prezentuje. Warto także wspomnieć, że piekarnik parowy daje wiele innych możliwości. Można w nim przygotować przekąski, mięsa, zupy, ryby, a także desery. Posługiwanie się nim nie wymaga żadnych zaawansowanych umiejętności czy kulinarnego talentu - jest to czynność prosta i łatwa do szybkiego opanowania.

Gdzie kupić piekarnik na parze?

Choć piekarniki na parze pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, cieszą się tak dużą popularnością, że bez trudu kupić je można u różnych producentów. Jak zawsze w takich przypadkach, urządzenia mogą się jednak różnić swoją jakością wykonania i funkcjami działania. A ponieważ jest to inwestycja na lata, warto ją dokładnie przemyśleć. Przede wszystkim dobrze mieć na uwadze klasę urządzenia - im jest wyższa, tym bardziej jest energooszczędna. Przykłada się to nie tylko na stan naszych portfeli. Dzięki temu piekarnik jest również bardziej przyjazny środowisku. Kupując urządzenie, dobrze także zastanowić się, jakie powinien on zawierać funkcje. Może być nim np. termosonda, która sprawdza poziom ciepła składników i całej potrawy, jak i technologia 6. Zmysł, która sugeruje optymalną temperaturę pieczenia.

Kupując piekarnik parowy, zakładamy, że jest to inwestycja na lata. Dlatego warto sięgnąć po sprzęt od zaufanego i renomowanego producenta, np. firmy Whirlpool. Ich urządzenia powstają z trwałych i odpornych materiałów, cechują się użytecznością i zastosowaniem nowoczesnej technologii. Sprzęt Whirlpool charakteryzuje wysoka klasa energetyczna, dzięki czemu zakup piekarnika zwraca się w perspektywie lat. Poza tym firma oferuje szereg dodatkowych funkcji do wyboru. Wszystkie urządzenia elegancko się prezentują, są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych.

Piekarnik parowy to urządzenie, które pozwala przygotowywać w szybki i komfortowy sposób smaczne oraz dietetyczne posiłki. Żywność jest aromatyczna i zachowuje wszystkie swoje właściwości odżywcze. Jednocześnie obsługa urządzenia jest dziecinnie prosta. Jeśli dodać do tego różne funkcje, gotowanie staje się naprawdę bezproblemowe. Aby jednak tak było, warto sięgnąć po sprzęt od renomowanego producenta jakim na pewno jest Whirlpool.pl. Piekarnik parowy daje wiele możliwości i z pewnością jego zakup będzie strzałem w dziesiątkę, pozwalając na zdrowe gotowanie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl