fit.pl mobile logo

Jak nie przytyć przez Wielkanoc

Okres świąt dla każdej osoby trzymającej zdrową dietę jest niemałym wyzwaniem, zwłaszcza, iż na stole tyle pokus... Co więc zrobić by nie przytyć?
dieta3(2)Jakich zasad warto przestrzegać by nie przytyć przez Wielkanoc?
 • Jedz z umiarem – częste, acz mniejsze posiłki wspomogą metabolizm. Ustal z rodziną, iż będziecie jeść 5 mniejszych posiłków podczas, których będziecie się delektowali tradycyjnymi posiłkami (a nie obżerali na wyścigi) w rodzinnej atmosferze. 3 wielkie posiłki spowolnią przemianę materii i mogą doprowadzić do problemów z popularną „świąteczną” niestrawnością.
 • Pamiętaj o białku i warzywach – wielkanocny stół jest bogaty w dobroczynne białko: jaja, biała kiełbasa, chude pieczone mięsiwo - to świetne białko. Zrezygnuj z zawiesistych sosów, smażonych, ciężkostrawnych potraw, ziemniaków, białego pieczywa, słodkich ciast na koszt surówek i sałatek z kolorowych warzyw (bogactwo witamin i błonnika pokarmowego) doprawionych oliwą z oliwek.
 • Pij wodę – zjesz mniej, gdy na pół godziny przed posiłkiem wypijesz szklankę wody mineralnej z cytryną, które dodatkowo pomoże wyrównać gospodarkę kwasowo- zasadową organizmu, warto suplementować się błonnikiem, który zwiększając swoją objętość usprawni perystaltykę jelit i sprawi, że zje się mniej.
 • Ogranicz ciasta, słodycze, czekoladowe jajka – ewentualne słodkości np. kawałek mazurka postaraj się zjeść do godziny 15-tej, dzięki czemu spalisz nadmiar kalorii, odradzam wieczorne podjadanie świątecznych ciast – zostaną zamienione w magazyny tkanki tłuszczowej.
 • Gdy poczujesz, że zjadłeś za dużo, wypij nie za mocny napar zielonej herbaty – złagodzi problemy żołądkowe i usprawni trawienie, pamiętaj o piciu minimum 2 litrów wody – święta nie zwalniają Cię z tego obowiązku!
 • Od dawna wiadomo, że lampka czerwonego wina wpływa pozytywnie na trawienie i układ krwionośny. Dlatego jeśli chcesz sięgnąć po mocniejszy trunek watro by było to czerwone wino, wytrawne, zrobione z winogron – zawiera aktywne flawonoidy i katechiny, które są silnymi antyoksydantami. Pamiętaj nie przesadzać z ilością, bo będzie miałko to odwrotny skutek, a i puste kalorie zamienia się w tkankę tłuszczową.
 • Wielkanoc to czas radości – spędzaj czas z rodziną na spacerach, zabawach na powietrzu, krótkiej wycieczce do lasu – aktywne święta pomogą ci utrzymać linię i odnowią więzi rodzinne.
 • Sprzątanie po gościach i domownikach to nie kara- domowe czynności to też ćwiczenia – ruszaj się jak najczęściej, podawaj do stołu, sprzątaj, zmywaj – z uśmiechem, bo wiesz po co to robisz – tracisz nadliczbowe kalorie!

Ewa Wijatkowska
www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl