Jak przygotowywać szybkie posiłki do pracy?

 Przy szybkim tempie życia i pracy duże znaczenie ma spożywanie regularnych i zbilansowanych posiłków. Często jednak mamy zbyt mało czasu zarówno na ich przygotowanie, jak i zjedzenie. Mimo wszystko warto znaleźć propozycje, które pozwolą szybko i smacznie zjeść bez konieczności sięgania po niezdrowe dania typu instant
fit.pl
2015-12-14 00:00
Udostępnij
Jak przygotowywać szybkie posiłki do pracy?Ciągły brak czasu sprawia, że rezygnujemy z samodzielnie przygotowanych posiłków na rzecz zamawianych lub kupowanych dań, które zwykle nie należą do najbardziej wartościowych. Istnieją wprawdzie zdrowe alternatywy w postaci tzw. diety pudełkowej, ta natomiast może na dłuższą metę mocno nadwyrężać nasz budżet. W jaki sposób więc można samodzielnie przygotowywać posiłki nie tracąc na to zbyt wiele czasu?

Zacznij od pojemnika

Na początek musimy mieć naczynie, w którym przenosić będziemy posiłki. Praktycznie nie ma dania, którego nie da się przetransportować w odpowiednim pojemniku. Przy wyborze tego typu akcesoriów należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich szczelność – przykry wypadek z wylanym w torebce sosem może nas skutecznie zniechęcić do samodzielnego przygotowywania posiłków do pracy.

Bądź strategiem

Tworzenie smacznego posiłku zaczyna się już na etapie robienia zakupów. Warto więc wcześniej zaplanować potrawy do pracy i zaopatrzyć się w odpowiednie składniki. W zależności od tego, jak często robimy zakupy należy przemyśleć produkty na dzień, dwa lub nawet kilka dni do przodu. Takie działanie nie pozwoli nam na rezygnację z komponowania swoich potraw z powodu braku odpowiednich artykułów.

Jeden to za mało

W pracy spędzamy zwykle przynajmniej osiem godzin, niekiedy o wiele więcej. Posiłki powinno się spożywać regularnie, 5 razy dziennie. Łatwo więc policzyć, że sam obiad nie jest wystarczający na cały dzień pracy – mówi Ewelina Stanek, uczestniczka drugiej edycji programu MasterChef – Warto więc dorzucić do naszego lunch boxu dodatkowe, zdrowe przekąski – dodaje. W roli takich posiłków doskonale sprawdzają się owoce, orzechy, a także przetworzy mleczne np. jogurty.

www.dieta.fit.pl