fit.pl mobile logo

Morwa biała - zdrowa i smaczna przekąska, której jeszcze nie znasz

Cukrzyca, miażdżyca, cholesterol - to tylko niektóre dolegliwości, w których leczeniu może pomóc morwa biała. Co więcej – te niewielkie, kształtne owoce przypominające jeżyny doskonale sprawdzają się jako środek na odchudzanie. Co o nich wiemy i jakie inne właściwości wykazuje morwa biała? Podpowiadamy

Drogocenne właściwości

Morwa biała jest gatunkiem wysokiego, długowiecznego drzewa pochodzącego z Chin. Obecnie jednak rośnie zarówno w klimacie tropikalnym jak i umiarkowanym. Ze względu   na odporność na wysokie temperatury i niewymagające warunki uprawy bardzo dobrze zadomowiła się w Europie. Owoce morwy białej swoim kształtem przypominają jeżyny o biało-zielonym kolorze i pojawiają się pod koniec lipca. Jej drogocenne właściwości od dawien dawna bardzo dobrze znali Chińczycy, którzy liście morwy białej wykorzystywali m.in. do obniżania wysokiego ciśnienia oraz cholesterolu. Zazwyczaj morwę białą spożywa się w postaci naparów, soków czy przekąsek jak np. tych od Purella Superfoods.

Źródło zdrowia

Sok z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. Co więcej – picie naparu z liści morwy białej korzystnie działa na nasz mózg przez co skutecznie osłabia rozwój choroby Alzheimera. Spożywanie morwy powoduje obniżenie poziomu cukru we krwi, dlatego szczególnie polecana jest diabetykom. Superfoody te wykazują również właściwości antyoksydacyjne, zmniejszają produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej, a także zapobiegają wzrostom niedobrego cholesterolu we krwi, jednocześnie przyczyniając się do redukcji uszkodzeń miażdżycowych. Owoce morwy białej – podobnie jak znane nam jeżyny – zawierają mnóstwo witamin i minerałów, dlatego polecane są osobom zmagającym się z przeziębieniami, anemią i chorobami nerek.

Dla sportowców

Suszone owoce morwy białej z uwagi na wysoką zawartość wapnia i żelaza polecane są sportowcom, którzy potrzebują doładowania energetycznego. Warto spożywać je po intensywnym wysiłku i wyczerpujących treningach. Przekąski z morwą białą jak np. te od marki Purella Superfoods doskonale sprawdzą się również podczas wyczerpujących wypraw górskich jako jedzenie, które zregeneruje i wzmocni nasz organizm.

Zdrowy, słodki dodatek

Suszone owoce morwy białej z uwagi na słodki smak są doskonałą alternatywą dla słodyczy. Można dodawać je do porannej owsianki – naturalnie ją osłodzi i będzie kolejnym wartościowym składnikiem śniadania. Sprawdzi się też w koktajlach, wypiekach czy jako dodatek do deseru.

– Superfoody jak np. morwa biała to produkty spożywcze, które koncentrują w sobie duże dawki poszczególnych witamin, minerałów czy antyoksydantów. Wszystkie te składniki wchłaniają się do organizmu lepiej z naturalnego pożywienia niż z suplementów diety, dlatego też polecane są jako uzupełnienie zdrowej diety. - tłumaczy Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk kliniczny i ekspert marki Purella Superfoods.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl