Naturalne oleje z domowych olejarni - dlaczego warto?

Oleje przeżywają w ostatnich latach swój renesans i przestają być tylko dodatkiem, a zamiast tego stają się ważną częścią codziennej diety. Konsumenci coraz chętniej sięgają po różne ich rodzaje i doceniają ich liczne prozdrowotne właściwości. Wzrost świadomości na temat żywienia sprawia, że domowe olejarnie stosujące ekologiczne metody produkcji, stają się coraz częściej pierwszym wyborem podczas robienia zakupów. Sprawdź, dlaczego warto stawiać na ekologiczne oleje pochodzące z takich miejsc.
2021-08-27 00:00
Udostępnij
Naturalne oleje z domowych olejarni - dlaczego warto?

Olejarnia domowa - co ją wyróżnia?

Jak pokazują doświadczenia z wielu branż, masowa produkcja może przyczynić się do obniżenia jakości końcowego produktu. Dodatkowo w przypadku największych marek, czasem trudno uzyskać dokładne informacje na temat nasycenia oleju kwasami tłuszczowymi, gdyż te dane bywają uznawane za tajemnicę produkcyjną. Mamy do czynienia także z mylącym marketingiem, który promuje rafinowane lub ekstrahowane oleje jako najkorzystniejsze rozwiązania (w istocie są one korzystne pod kątem ekonomicznym, ale niekoniecznie zdrowotnym). Jeżeli zależy Ci na tym, by zakupić możliwie najlepsze oleje, których stosowanie wpłynie korzystnie na stan Twojego zdrowia, warto zwrócić uwagę na mniejszych producentów i pasjonatów. Na szczęście zaobserwowany w ostatnim dziesięcioleciu boom na ekologiczne produkty, spowodował, że mamy obecnie duży wybór różnorakich zimnotłoczonych olejów pochodzących z domowych olejarni. Jako że nie są one poddawane obróbce cieplnej w ekstremalnych temperaturach, zachowują swój smak i prozdrowotne właściwości, a finalny produkt pełny jest potrzebnych ludzkiemu organizmowi kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów.

Ekologiczne oleje - od produkcji po spożycie

W pozyskiwaniu najwyższej jakości olejów ważne są nie tylko metody ich produkcji, ale także materiał roślinny, z którego zostają wytworzone. Powinien on pochodzić z rolnictwa ekologicznego, pozbawionego nawozów chemicznych i syntetycznych pestycydów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że otrzymasz właściwy produkt, który przyczyni się do polepszenia Twojego zdrowia i samopoczucia. Ekologiczne oleje powinny posiadać certyfikaty jakościowe informujące o liczbie nadtlenkowej, liczbie kwasowej i strukturze kwasów tłuszczowych. Zwróć na ten fakt uwagę podczas dokonywania zakupów i korzystaj wyłącznie z ofert sprawdzonych olejarni cieszących się dobrą opinią.

Olandia - innowacyjne oleje tłoczone na zimno


Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jakie oleje ekologiczne są warte spróbowania, koniecznie sprawdź produkty w sklepie Złotopolskie pod nazwą Olandia. To marka, która zasłynęła między innymi z produkcji tłoczonych na zimno olejów z zarodków rzepakowych pozbawionych gorzkiej okrywy, a także jedynych w kraju olejów na bazie oliwy z oliwek z wyciągami z przypraw oraz ziół. W ofercie tej olejarni znajdziesz także oleje wytłoczone z nasion konopi, lnu, pestek dyni i słonecznika oraz wielu innych surowców pochodzenia roślinnego. Z pewnością nie będziesz zawiedziony z jakości ich produktów i natychmiast poczujesz różnice między nimi, a masowo produkowanymi odpowiednikami.