fit.pl mobile logo

Nie tolerujesz laktozy? Sięgnij po soję!

Mleko krowie, tak lubiane i szeroko reklamowane, stanowi zagrożenie dla zdrowia większości ludzi. Produkty sojowe stają się obecnie alternatywą dla wszystkich cierpiących na nietolerancję laktozy. Teraz znajdziemy w nich wszystkie składniki odżywcze niezbędne do poprawnego funkcjonowania organizmu, za to bez niepotrzebnych alergenów 
Studia amerykańskich badaczy donoszą, że 75% populacji cierpi na nietolerancję laktozy. Występuje ona, gdy organizm nie produkuje wystarczającej ilości laktazy – enzymu rozkładającego laktozę, cukier występujący w krowim mleku i jego produktach. Po okresie niemowlęctwa jej metabolizm progresywnie spada, tym samym nietolerancja jest zupełnie naturalna. Ludzie trawiący laktozę posiadają zaś mutację genu LTC. Jednak mimo to są jedynym gatunkiem, który po osiągnięciu dojrzałości nadal pije mleko – w dodatku innego ssaka.

Nietolerancja laktozy objawia się między innymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego (np. nadmierną produkcją gazów trawiennych). Można ich łatwo uniknąć zwracając uwagę na składniki i dodatki zawarte w produktach żywnościowych. Prostą i ciekawą alternatywą dla szkodliwych produktów i półproduktów mlecznych są ich zamienniki wytwarzane z ziaren soi, obecnie wzbogacane wszystkimi składnikami odżywczymi zawartymi w mleku krowim. Dodatkowo napoje sojowe są mniej kaloryczne i oczywiście pozbawione szkodliwej laktozy.

Napoje sojowe, jak ViveSoy Pascual, są w 100% pochodzenia roślinnego. Są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, bogatym źródłem błonnika pokarmowego, witamin i soli mineralnych. Wśród nich na podkreślenie zasługuje wysoki poziom wapnia, o którego niedobór zawsze obawiają się odstawiający produkty pochodzenia odzwierzęcego. Innymi obecnymi składnikami mineralnymi są: fosfor, magnez, potas; a wśród makroelementów: żelazo, cynk, miedź, molibden, kobalt, mangan. Tym samym bogactwo składników odżywczych stawia napoje ViveSoy Pascual na wysokiej pozycji w dietach pełnowartościowych, ale również dzięki ich niskiej kaloryczności – dietach odchudzających. Oferta walorów smakowych jest szeroki, można wybierać spośród napojów o smaku oryginalnie sojowym, waniliowym, czy cappuccino, po smaki z domieszkami soków owocowych: mango i papaja, brzoskwinią i pomarańcza czy ananasem. 

Napoje sojowe można również używać w kulinarnych recepturach. Wykorzystuje się je do wyrobów koktajli, deserów, wypieków czy jako dodatek do dań wytrawnych, np. zup czy sosów. Co ciekawe nadają się świetnie nawet do drinków alkoholowych typowo mlecznych, jak White Russian czy Malibu z mlekiem.

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl