Oczyszczanie cytrusami - sprawdź jak to działa

Cytrusowa dieta oczyszczająca trwa tylko jeden dzień. Dlatego też możesz ją przeprowadzić w dowolnie wybranym dniu.
fit.pl
2010-06-30 00:00
Udostępnij
Oczyszczanie cytrusami - sprawdź jak to działaDieta owocowa jest smaczna i bardzo dobra dla zdrowia. Owoce zawierają witaminy, minerały, a także błonnik, pomagający oczyszczać jelita z resztek pokarmowych. Owoce to doskonały sposób na pozbycie się zbędnych produktów przemiany materii.

Oczyszczając swój organizm dobrze jest wybrać cytrusy, mające właściwości wiązania toksycznych metali i usuwania ich z organizmu.

Dieta trwa jeden dzień i polega na jedzeniu owoców i piciu soków owocowych oraz wody mineralnej. Może być dietą wyczerpującą, dlatego lepiej przeprowadzić ją w weekend lub w dzień, gdy nie wychodzimy z domu. Pamiętaj, aby w tym dniu zrezygnować także z aktywności fizycznej. Owoce nie dostarczą tylu kalorii, co normalny codzienny posiłek.

Dzień przed rozpoczęciem diety warto zjeść na kolację 150 g mięsa skropionego sokiem z cytryny. Białka zawarte w mięsie i witamina C pobudzą hormony odpowiedzialne za spalanie, wytwarzane w nocy.

W trakcie trwania diety nie zapomnij o piciu dużej ilości wody, gdyż każda dieta jednoskładnikowa może prowadzić do odwodnienia. Na śniadanie możesz wypić szklankę soku cytrusowego, na drugie śniadanie zjeść 3-4 plastry ananasa i wypić kolejną szklankę soku. Na obiad możesz przygotować sobie sałatkę owocową, a na podwieczorek znów zjeść plastry ananasa i wypić sok. Na kolację ponownie zjedz sałatkę owocową. Przygotowują sałatkę owocową, nie zaprawiaj jej cukrem, jogurtem czy miodem.

Po diecie cytrusowej poczujesz, jak Twój organizm jest oczyszczony. Dostarczyłaś mu wiele witamin i zaspokoiłaś swoją ochotę na owoce. Pamiętaj, że dieta oczyszczająca nawet trwająca jeden dzień, jest dietą wyczerpującą. Jeśli więc cierpisz na jakieś choroby przewlekłe warto skonsultować się z lekarzem.