Planujesz odchudzanie? Przygotuj dobrze swój organizm!

Odchudzanie to temat, który pojawia się na pierwszych stronach wielu gazet. Krąży po Internecie i jest tematem rozmów szczególnie płci pięknej. Można mieć wiele planów i pomysłów na osiągnięcie figury osy, ale z ich realizacją jest już znacznie trudniej. Co robić i od czego zacząć, aby praca nad swoim ciałem stała się efektywna?
2023-01-20 00:00
Udostępnij
Planujesz odchudzanie? Przygotuj dobrze swój organizm!

Zacznij od motywacji i wyznaczenia celów

Każde, nawet najbardziej wymagające działania zaczynają się od pierwszego kroku. Aby coś zacząć, trzeba pozytywnie nastroić swoje myśli i zrobić dobry plan. W odchudzaniu liczy się wiele czynników, które mają wpływ na końcowy efekt. Przede wszystkim postaw sobie cel i sposoby jego realizacji. Najlepiej na metodę małych kroczków, bo w pracy nad własną sylwetką pospiech jest bardzo złym doradcą. Zrzucenie więcej niż 1 kg na tydzień nie jest zdrowe i estetyczne. Jeśli nie chcesz czuć frustracji i pogorszenia stanu zdrowia, działaj powali, ale stanowczo. Podnoszenie sobie poprzeczki stopniowo na pewno przyniesie zamierzone cele.

Oczyść organizm z toksyn - to podstawa!

Na początku musisz wykonać solidny detoks organizmu, aby oczyścić się z toksyn. Tylko wtedy odchudzanie przyniesie oczekiwane efekty. Organizm długo nieoczyszczany gromadzi złogi, zbędne produkty przemiany materii, które zalegają w układzie pokarmowym. Konieczne jest wprowadzenie diety oczyszczającej, która pomaga wrócić do naturalnej flory bakteryjnej w jelitach. Zanieczyszczony organizm wysyła sygnały ostrzegawcze, wśród których jest m.in. osłabienie, zmęczenie, apatia i różne dolegliwości bólowe. Gromadzenie się w brzuchu tłuszczu również w dużej mierze wynika z zalegających w jelitach złogów.. 

Jak podjąć dobre oczyszczanie organizmu?

Detoks możesz przeprowadzić na kilka sposobów.

Pierwszy z nich to głodówka, 1-2 dniowa, która pomoże oczyścić układ pokarmowy z toksyn. Przedłużająca się głodówka nie służący zdrowiu, ponieważ organizmie otrzymuje dostatecznej ilości mikro i makroelementów. Drugi sposób polega na podjęciu diety owocowo-warzywnej. Spożywanie przez kilka dni samych owoców i warzyw to również dobry sposób na oczyszczenie jelit. Podczas trwania diety sokowej nie można pozbawiać się innych składników odżywczych. Dodawanie ich w niedużych ilościach na pewno nie zaszkodzi, a pomoże w przygotowaniu do właściwej diety. W oczyszczeniu organizmu pomagają też określone produkty żywnościowe, które poprawiają metabolizm. To przede wszystkim woda, która nawadnia i pomaga wypłukać toksyny z układu pokarmowego. Warto sięgać po błonnik, który usprawnia perystyle jelit oraz po cytrynę, owoc wspierający wątrobę. Szklanka wody z cytryną szczególnie na czczo to wielkie dobrodziejstwo dla organizmu. Oprócz tego w menu powinny znaleźć się kiszonki, zielona herbata, jabłka i natka pietruszki.

Minerały i witaminy niezbędne przy odchudzaniu 

Podczas diety, szczególnie tej bardzo restrykcyjnej, może pojawić się problem z niedoborami Witami i minerałów. Taka sytuacja nie jest korzystna dla ogólnego zdrowia, dlatego trzeba podjąć szybko środki zaradcze. Częstym błędem podczas odchudzania jest mocne ograniczenie tłuszczów w codziennych posiłkach, a to właśnie w nich rozpuszczają się witaminy takie jak A,D,E i K. Z kolei dieta uboga w produkty pochodzenia zwierzęcego i produkty zbożowe prowadzi do niedoborów witaminy z grupy B. Niedobory witaminy C mogą pojawić się przy diecie bogatobiałkowej i wysokotłuszczowej. 

Nie wszystkie witaminy i minerały są w dostatecznej ilości produkowane przez organizm. Nie zawsze też dostępne są świeże owoce i warzywa. Dlatego czasami warto odwiedzić dobry sklep z z suplementami diety. Sprawdzone preparaty o skoncentrowanej zawartości składników odżywczych pomagają uzupełnić brakujące składniki w organizmie. Kupuj tylko i wyłącznie w sprawdzonych sklepach i czytaj dokładnie etykiety. Czysty skład, bez zbędnych ulepszaczy to gwarancja skutecznego działania preparatu. Ważne tez, aby sklep z suplementami maiła bogatą ofertę, dostosowaną do potrzeb wielu klientów. 

Odchudzanie powinno być przeprowadzone mądrze, poprzednim zgromadzeniu wiedzy na tematy ogólnozdrowotne. Kilkudniowe zagładzanie się nic nie da, a wręcz przeciwnie, może mocno zaszkodzić.