fit.pl mobile logo

Planujesz odchudzanie? Przygotuj dobrze swój organizm!

Odchudzanie to temat, który pojawia się na pierwszych stronach wielu gazet. Krąży po Internecie i jest tematem rozmów szczególnie płci pięknej. Można mieć wiele planów i pomysłów na osiągnięcie figury osy, ale z ich realizacją jest już znacznie trudniej. Co robić i od czego zacząć, aby praca nad swoim ciałem stała się efektywna?

Zacznij od motywacji i wyznaczenia celów

Każde, nawet najbardziej wymagające działania zaczynają się od pierwszego kroku. Aby coś zacząć, trzeba pozytywnie nastroić swoje myśli i zrobić dobry plan. W odchudzaniu liczy się wiele czynników, które mają wpływ na końcowy efekt. Przede wszystkim postaw sobie cel i sposoby jego realizacji. Najlepiej na metodę małych kroczków, bo w pracy nad własną sylwetką pospiech jest bardzo złym doradcą. Zrzucenie więcej niż 1 kg na tydzień nie jest zdrowe i estetyczne. Jeśli nie chcesz czuć frustracji i pogorszenia stanu zdrowia, działaj powali, ale stanowczo. Podnoszenie sobie poprzeczki stopniowo na pewno przyniesie zamierzone cele.

Oczyść organizm z toksyn - to podstawa!

Na początku musisz wykonać solidny detoks organizmu, aby oczyścić się z toksyn. Tylko wtedy odchudzanie przyniesie oczekiwane efekty. Organizm długo nieoczyszczany gromadzi złogi, zbędne produkty przemiany materii, które zalegają w układzie pokarmowym. Konieczne jest wprowadzenie diety oczyszczającej, która pomaga wrócić do naturalnej flory bakteryjnej w jelitach. Zanieczyszczony organizm wysyła sygnały ostrzegawcze, wśród których jest m.in. osłabienie, zmęczenie, apatia i różne dolegliwości bólowe. Gromadzenie się w brzuchu tłuszczu również w dużej mierze wynika z zalegających w jelitach złogów.. 

Jak podjąć dobre oczyszczanie organizmu?

Detoks możesz przeprowadzić na kilka sposobów.

Pierwszy z nich to głodówka, 1-2 dniowa, która pomoże oczyścić układ pokarmowy z toksyn. Przedłużająca się głodówka nie służący zdrowiu, ponieważ organizmie otrzymuje dostatecznej ilości mikro i makroelementów. Drugi sposób polega na podjęciu diety owocowo-warzywnej. Spożywanie przez kilka dni samych owoców i warzyw to również dobry sposób na oczyszczenie jelit. Podczas trwania diety sokowej nie można pozbawiać się innych składników odżywczych. Dodawanie ich w niedużych ilościach na pewno nie zaszkodzi, a pomoże w przygotowaniu do właściwej diety. W oczyszczeniu organizmu pomagają też określone produkty żywnościowe, które poprawiają metabolizm. To przede wszystkim woda, która nawadnia i pomaga wypłukać toksyny z układu pokarmowego. Warto sięgać po błonnik, który usprawnia perystyle jelit oraz po cytrynę, owoc wspierający wątrobę. Szklanka wody z cytryną szczególnie na czczo to wielkie dobrodziejstwo dla organizmu. Oprócz tego w menu powinny znaleźć się kiszonki, zielona herbata, jabłka i natka pietruszki.

Minerały i witaminy niezbędne przy odchudzaniu 

Podczas diety, szczególnie tej bardzo restrykcyjnej, może pojawić się problem z niedoborami Witami i minerałów. Taka sytuacja nie jest korzystna dla ogólnego zdrowia, dlatego trzeba podjąć szybko środki zaradcze. Częstym błędem podczas odchudzania jest mocne ograniczenie tłuszczów w codziennych posiłkach, a to właśnie w nich rozpuszczają się witaminy takie jak A,D,E i K. Z kolei dieta uboga w produkty pochodzenia zwierzęcego i produkty zbożowe prowadzi do niedoborów witaminy z grupy B. Niedobory witaminy C mogą pojawić się przy diecie bogatobiałkowej i wysokotłuszczowej. 

Nie wszystkie witaminy i minerały są w dostatecznej ilości produkowane przez organizm. Nie zawsze też dostępne są świeże owoce i warzywa. Dlatego czasami warto odwiedzić dobry sklep z z suplementami diety. Sprawdzone preparaty o skoncentrowanej zawartości składników odżywczych pomagają uzupełnić brakujące składniki w organizmie. Kupuj tylko i wyłącznie w sprawdzonych sklepach i czytaj dokładnie etykiety. Czysty skład, bez zbędnych ulepszaczy to gwarancja skutecznego działania preparatu. Ważne tez, aby sklep z suplementami maiła bogatą ofertę, dostosowaną do potrzeb wielu klientów. 

Odchudzanie powinno być przeprowadzone mądrze, poprzednim zgromadzeniu wiedzy na tematy ogólnozdrowotne. Kilkudniowe zagładzanie się nic nie da, a wręcz przeciwnie, może mocno zaszkodzić.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl