fit.pl mobile logo

Przez żołądek do serca

Przez żołądek do serca! Popęd płciowy zaczyna się w podwzgórzu mózgowym, czyli w tym samym miejscu gdzie rodzi się apetytPorzekadło mówi: „przez żołądek do serca” – możesz wierzyć, lub nie, jedno jest jednak pewne: popęd płciowy zaczyna się w podwzgórzu mózgowym, czyli tej samej części mózgu, która rządzi naszym apetytem

Afrodyzjaki pochodzą z egzotycznych krajów i tam ich magia rozkwitała najbardziej. Antyczna Grecja i Egipt, Chiny, Indie czy kraje arabskie – w tych miejscach seksualizm był traktowany bez skrępowania. Sama nazwa „afrodyzjaki” pochodzi o greckiej bogini miłości – Afrodyty, która w celu uczynienia swoich romansów bardziej ekscytującymi, sięgała po potrawy z gołębi i miodu.

Do najbardziej znanych afrodyzjaków należały: korzeń żeń-szeń, owoce morza, wino, przyprawy sproszkowany róg nosorożca oraz jelenia syberyjskiego, niektóre warzywa czy owoce, wyciągi z pająków lub muszek, żywica drzew czy jądra zwierząt. Dziś większość z nich odeszła w zapomnienie wraz z ze zmianą obyczajów i wierzeń oraz rozwojem nauki. Ale nie oznacza to wcale, że w dzisiejszych czasach uważa się, iż niektóre rośliny, owoce i potrawy mają również moc afrodyzjaków i potrafią wzbudzić w kochankach wyjątkowe pokłady zmysłowości.

Choć badania tego nie potwierdzają, właściwości niektórych produktów i przypraw mają rzekomy wpływ na zwiększanie popędu seksualnego i potencji. Chyba, po prostu chcemy i lubimy wierzyć, iż możemy w ten sposób rozpalić nasze zmysły. Choć afrodyzjaki nierzadko zawierają składniki o pobudzających właściwościach, to tak naprawdę ich sekret tkwi w bogatych składnikach odżywczych.

 

Za afrodyzjaki uważa się:
• Kakao i czekoladę
Owoce kakaowca zawierają substancję wpływającą na zmianę nastroju i powodującą stany uniesienia. Nie uwierzycie, ale w czasach Ludwika XVI zaproponowanie kobiecie gorącej czekolady było równoznaczne z zaproszeniem do sypialni
• Owoce morza (ostrygi, krewetki, homary, małże)
Zawierają bogactwo soli mineralnych i mają silne działanie pobudzające; podobno Casanova jadał codziennie na śniadanie 50 ostryg...
• Ryby (węgorz, tuńczyk, rekin, pstrąg, ponadto kawior)
Bogate w niskonasycone kwasy tłuszczowe i białko dają siłę, tak niezbędną przy błyskawicznym spalaniu kalorii we dwoje
• Dziczyzna (zające, kuropatwy, jelenie)
Źródło doskonałego białka, zaostrza apetyt na seks
• Przyprawy i zioła (lubczyk, imbir, papryka, pieprz, chili, bazylia, lukrecja, cząber, kolendra, cynamon)
Działają stymulująco, poprawiają krążenie i w ten sposób zwiększają libido.
• Warzywa (seler, marchew, karczochy, chrzan, koper włoski, szparagi, trufle)
Zawierają witaminy i minerały, poprawiają samopoczucie, obniżają poziom cholesterolu dzięki czemu zapewniają dobrą formę w sypialni; selera spożywała systematycznie Madame de Pompadour.
• Owoce (banany, granaty, brzoskwinie, figi, awokado, truskawki)
Bogate w witaminy i mikroelementy powinny być obecne w każdej miłosnej diecie, awokado było wysoko cenione już przez Azteków.
• Miód i orzechy
Pełne odżywczych substancji, znakomicie regenerują i wzmacniają organizm, wpływając pozytywnie na naszą wydajność, również podczas miłosnych uniesień.
• Czerwone wino, szampan

 

Pozytywnie ocenia się wpływ niewielkich dawek wytrawnych czerwonych win, które zawierają składniki i substancje biologicznie czynne oraz niewielkie ilości szampana, działającego rozluźniająco i pobudzająco. W Grecji wino związane było z erotycznym kultem Dionizosa.

Warto wypróbować kilka przepisów na potrawy z użyciem afrodyzjaków. Nawet jeśli nie odczujemy ich magicznej „mocy”, z pewnością zaliczają się one do produktów o wysokiej wartości odżywczej i są cennym źródłem składników mineralnych i witamin. A ponadto, czy przyrządzanie smakołyków i delektowanie się nimi we dwoje nie jest wspaniałym wstępem do niezapomnianej randki?

Poza umieszczeniem w miłosnym jadłospisie potraw z afrodyzjakami, nie zapomnijmy o sposobie ich podania – elegancko udekorowanym stole, świecach i dyskretnej muzyce...

www.fit.pl
 PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl