fit.pl mobile logo

Zacznij dzień od pożywnego śniadania!

Pierwszym krokiem w prowadzeniu zdrowego trybu życia jest włączenie śniadań do swojego jadłospisu. Posiłek ten jest kluczowym elementem do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Po całej nocy potrzebuje dawki składników odżywczych, abyśmy posiadali energie do działania na resztę dnia. Dowiedz się jakie jeszcze zalety przynosi jedzenie śniadań i jak się do nich przekonać

Każdy z nas doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że śniadanie powinniśmy jeść każdego ranka. Niestety, nie zawsze się to udaje. Przyczynami tego bywają zazwyczaj poranny pośpiech do pracy lub szkoły oraz brak łaknienia porankiem. Przez to zupełnie rezygnujemy z pożywnego posiłku, zaniedbując tym samym organizm.

Zalety jedzenia śniadań

Jedną z najważniejszych zalet śniadania jest to, że dodaje nam energii na cały dzień. Podczas snu, poziom glukozy w organizmie znacznie spada, więc naszym zadaniem jest wyrównanie go. Gdy to zrobimy nie tylko poprawiamy naszą witalność, ale unikamy również wahań insuliny, które skutkują cukrzycą. Jedzeniem pełnowartościowego śniadania nie tylko pobudzamy nasz organizm do pracy, ale również poprawiamy naszą koncentracje i pamięć. Jest to niezwykle istotne podczas prac umysłowych i nauki.

Niewiele ludzi jest świadomych również tego, że śniadaniem możemy poprawić naszą odporność, np. poprzez spożywanie zdrowych produktów oraz napojów z dodatkiem imbiru, miodu czy soku z bzu. Odpowiednie odżywienie organizmu sprawi, że zbudujemy naturalną barierę odpierającą ataki wirusów oraz bakterii.

sniadanie

Jak wyrobić sobie nawyk śniadania

Przestawienie się na jedzenie śniadań każdego poranka, może być ciężkie, szczególnie jeżeli zaraz po przebudzeniu mamy zaciśnięty żołądek. Jednak z łatwością możemy pozbyć się tego uczucia, a z czasem wyrobić sobie nawyk jedzenia przed wyjściem z domu. Zacznijmy od niewielkich porcji tj. serek wiejski, jogurt z owocami czy kanapka. Stopniowo zwiększajmy ilość i bawmy się składnikami. Jeżeli jednak nasze omijanie śniadań wynika z tego, że nie mamy czasu na jego przygotowanie, warto poszukać gotowych rozwiązań, dzięki którym ułatwimy sobie poranki. Dobrym rozwiązaniem będzie zrobienie posiłku wieczorem, tym sposobem nie będziemy musieli tracić czasu na gotowanie rano, a z początkiem dnia dostarczymy organizmu odpowiednią ilość wartości odżywczych.

Co jeść na śniadanie?

Śniadanie powinno dostarczyć nawet do 30% całodziennej wartości kalorycznej. Warto więc wybierać produkty, których połączenie będzie sprawiało, że rozpoczniemy dzień od dobrze zbilansowanego jedzenia, jednocześnie którego przygotowanie nie będzie zabierało zbyt wiele porannego czasu. Świetną opcją są płatki owsiane. Połączone z przeróżnymi dodatkami i zalane mlekiem bądź jogurtem naturalnym, stanowią jedną ze zdrowszych propozycji na śniadanie. W misce z owsianką kryje się wiele witamin, dzięki którym dzień rozpoczniesz pełen witalności.

Jakie płatki wybrać?

Gdy już zdecydujemy się na wprowadzenie do swojej diety owsianki, wybierzmy płatki ze skompletowanym zestawem pełnowartościowych dodatków. Jednych z takich propozycji jest BeeCrunchy od DuoLife. Jeżeli zależy Ci na rozpoczęciu swojego dnia od kompleksowej dawki witamin i minerałów, BeeCrunchy będzie doskonałym rozwiązaniem. Jest to ręcznie robiona mieszanka naturalnych płatków owsianych z dodatkiem licznych owoców, ziaren oraz warzyw. Dzięki wysokiej zawartości błonnika, zmniejsza uczucie głodu, a także usuwa z organizmu szkodliwe substancje, pobudzając tym samym nasz układ trawienny. Nie zawiera również zbędnego cukru, co wpiera nas w walce o zdrowy wygląd sylwetki. Jednak największym pozytywem BeeCrunchy jest duża zawartość superfoods, czyli składników które szczycą się bogactwem witamin. W składzie znajdziemy, jagody goji- będące źródłem przeciwutleniaczy, pestki dyni, słonecznika czy orzechy włoskie, które wpływają na naszą pamięć, a także obniżenie cholesterolu. W mieszance odnajdziemy również marchew, śliwkę, a także rodzynki. To zestawienie, sprawi, że śniadanie będzie przyjemną częścią dnia, a do tego przepełnioną witaminami!

Wprowadź więc w swoją rutynę zdrowy nawyk i stwórz z tego przyjemny poranny rytuał, dzięki któremu wzmocnisz swój organizm, i z dobrym samopoczuciem przystąpisz do działania. Komu więc śniadanie?

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl