Aktywna mama - czyli fitness z maluszkiem

Jeśli czytasz ten tekst to pewnie albo już jesteś po porodzie albo niebawem będziesz i zastanawiasz się jak to połączyć: „bycie fit z byciem mamą?”
fit.pl
2015-08-10 00:00
Udostępnij
Aktywna mama - czyli fitness z maluszkiem

buggygym logo 014

Każda z nas chce być piękną i zdrową, a przy tym kochaną mamą swoich pociech.

Ciało kobiety zmienia się w trakcie ciąży. Nasze sylwetka rozciąga się by mógł swobodnie rosnąc i rozwijać się w nas mały człowiek. Pewne partie mięśni ulegają naciągnięciu inne narażone są na dużo większe obciążenia niż do tej pory. Postawa naszego ciała również się zmienia. Krzywizny kręgosłupa uwydatniają się, ponieważ rosnący brzuch wymusza przesunięcie się środka ciężkości do przodu, co owocuje większym napięciem zarówno mięśni grzbietu jak i nóg. Dodatkowo biernie rozciągane mięśnie brzucha niestety słabną i wiotczeją. Te intensywne zmiany naszego organizmu utrudniają wielu kobietom - zwłaszcza w późniejszym etapie ciąży - wykonywanie czynności dnia codziennego. U pewnej grupy osób mogą dodatkowo wywoływać różnorakie dolegliwości w narządzie ruchu zarówno w czasie ciąży jak i po porodzie, gdy przybywa obowiązków związanych z macierzyństwem.

Ciąża i poród to zatem czas ekscytujących przemian i nowych doświadczeń, ukoronowany wzruszającym, pierwszym spotkaniem mamy z nowo narodzonym maleństwem. Po porodzie trzeba jednak trochę się napracować by powrócić do kondycji i wyglądu sprzed ciąży oraz przygotować się fizycznie i psychicznie do sprostania nowym obowiązkom związanym z pielęgnacją i troską o maluszka. Ponad to nie można zapomnieć, że przede wszystkim jestem kobietą, chcę się dobrze czuć w swoim ciele, chcę się podobać sobie i innym i mieć siły by cieszyć się z tych wszystkich, wielkich zmian które zaszły w moim życiu. Dlatego właśnie aktywność po porodzie jest taka ważna. No tak, tylko jak to wszystko osiągnąć i nie zwariować?

buggygym logo 025

W internecie można znaleźć wiele porad jak wrócić do formy po porodzie. Dostępne są całe programy ćwiczeń, filmy instruktażowe, a kluby fitness w okolicy wzbogacają się co rusz o nowy repertuar aktywności fizycznych. Wydaje się, że trzeba tylko wybrać coś dla siebie i zacząć cierpliwie trenować.

Tylko jak to połączyć z opieką nad małym dzieckiem? Kto się nim zajmie gdy ja będę ćwiczyć? Co z karmieniem piersią w tym czasie?

Moją odpowiedzią na te pytania jest: BuggyGym! : )

BuggyGym to nowoczesna i bardzo przyjemna forma aktywności fitness dla kobiet po porodzie. Jest ona bezpieczna i skuteczna. Całość programu opracował zespół specjalistów takich jak: lekarz ginekolog, fizjoterapeuci, instruktorzy fitness oraz pedagog dlatego ćwicząc możesz mieć pewność, że Twoja aktywność jest na prawdę bezpieczna i korzystna dla Twojego zdrowia.

W trakcie treningu mama ćwiczy ze swoim dzieckiem, które siedzi lub leży w wózku : ) dlatego nie musisz w tym czasie wynajmować opiekunki czy martwić się, czy zostawiłaś dziecku odpowiednią ilość mleka. W każdej chwili możesz zrobić przerwę w treningu by nakarmić czy przytulić maluszka.

Zajęcia prowadzą wyszkoleni instruktorzy, którzy dbają o komfort i bezpieczeństwo zarówno mam jak i dzieci. Wszyscy wiemy jak ważną jest aktywność fizyczna dla naszego zdrowia, ale czy zawsze pamiętamy by ćwiczyć świadomie i z rozwagą...

Trening Buggygym dostosowany jest do potrzeb kobiet po porodzie. Jego twórcy dobrze wiedzą, że ciało kobiety było poddane wielu intensywnym przemianom w okresie ciąży i porodu. Dlatego w trakcie każdego treningu wykonywane są zarówno: ćwiczenia aerobowe, wzmacniające, rozciągające jak i kształtujące. Instruktorzy stosują więc ćwiczenia zarówno ze Szkoły Pleców jak i wzmacniające mięśnie dna miednicy. Co ważne, zajęcia odbywają się zawsze na świeżym powietrzu! : )

Dodatkowym i bezcennym atutem wszystkich treningów jest obecność innych mam ze swoimi dziećmi : ) Spotkanie z innymi mamami to możliwość wymiany doświadczeń oraz okazja do nawiązania nowych wspaniałych znajomości!

mgr fizjoterapii Ewa Lejawka
fot. jakafota.pl

www.dziecko.fit.pl