fit.pl mobile logo

Aktywna mama - czyli fitness z maluszkiem

Jeśli czytasz ten tekst to pewnie albo już jesteś po porodzie albo niebawem będziesz i zastanawiasz się jak to połączyć: „bycie fit z byciem mamą?”

buggygym logo 014

Każda z nas chce być piękną i zdrową, a przy tym kochaną mamą swoich pociech.

Ciało kobiety zmienia się w trakcie ciąży. Nasze sylwetka rozciąga się by mógł swobodnie rosnąc i rozwijać się w nas mały człowiek. Pewne partie mięśni ulegają naciągnięciu inne narażone są na dużo większe obciążenia niż do tej pory. Postawa naszego ciała również się zmienia. Krzywizny kręgosłupa uwydatniają się, ponieważ rosnący brzuch wymusza przesunięcie się środka ciężkości do przodu, co owocuje większym napięciem zarówno mięśni grzbietu jak i nóg. Dodatkowo biernie rozciągane mięśnie brzucha niestety słabną i wiotczeją. Te intensywne zmiany naszego organizmu utrudniają wielu kobietom - zwłaszcza w późniejszym etapie ciąży - wykonywanie czynności dnia codziennego. U pewnej grupy osób mogą dodatkowo wywoływać różnorakie dolegliwości w narządzie ruchu zarówno w czasie ciąży jak i po porodzie, gdy przybywa obowiązków związanych z macierzyństwem.

Ciąża i poród to zatem czas ekscytujących przemian i nowych doświadczeń, ukoronowany wzruszającym, pierwszym spotkaniem mamy z nowo narodzonym maleństwem. Po porodzie trzeba jednak trochę się napracować by powrócić do kondycji i wyglądu sprzed ciąży oraz przygotować się fizycznie i psychicznie do sprostania nowym obowiązkom związanym z pielęgnacją i troską o maluszka. Ponad to nie można zapomnieć, że przede wszystkim jestem kobietą, chcę się dobrze czuć w swoim ciele, chcę się podobać sobie i innym i mieć siły by cieszyć się z tych wszystkich, wielkich zmian które zaszły w moim życiu. Dlatego właśnie aktywność po porodzie jest taka ważna. No tak, tylko jak to wszystko osiągnąć i nie zwariować?

buggygym logo 025

W internecie można znaleźć wiele porad jak wrócić do formy po porodzie. Dostępne są całe programy ćwiczeń, filmy instruktażowe, a kluby fitness w okolicy wzbogacają się co rusz o nowy repertuar aktywności fizycznych. Wydaje się, że trzeba tylko wybrać coś dla siebie i zacząć cierpliwie trenować.

Tylko jak to połączyć z opieką nad małym dzieckiem? Kto się nim zajmie gdy ja będę ćwiczyć? Co z karmieniem piersią w tym czasie?

Moją odpowiedzią na te pytania jest: BuggyGym! : )

BuggyGym to nowoczesna i bardzo przyjemna forma aktywności fitness dla kobiet po porodzie. Jest ona bezpieczna i skuteczna. Całość programu opracował zespół specjalistów takich jak: lekarz ginekolog, fizjoterapeuci, instruktorzy fitness oraz pedagog dlatego ćwicząc możesz mieć pewność, że Twoja aktywność jest na prawdę bezpieczna i korzystna dla Twojego zdrowia.

W trakcie treningu mama ćwiczy ze swoim dzieckiem, które siedzi lub leży w wózku : ) dlatego nie musisz w tym czasie wynajmować opiekunki czy martwić się, czy zostawiłaś dziecku odpowiednią ilość mleka. W każdej chwili możesz zrobić przerwę w treningu by nakarmić czy przytulić maluszka.

Zajęcia prowadzą wyszkoleni instruktorzy, którzy dbają o komfort i bezpieczeństwo zarówno mam jak i dzieci. Wszyscy wiemy jak ważną jest aktywność fizyczna dla naszego zdrowia, ale czy zawsze pamiętamy by ćwiczyć świadomie i z rozwagą...

Trening Buggygym dostosowany jest do potrzeb kobiet po porodzie. Jego twórcy dobrze wiedzą, że ciało kobiety było poddane wielu intensywnym przemianom w okresie ciąży i porodu. Dlatego w trakcie każdego treningu wykonywane są zarówno: ćwiczenia aerobowe, wzmacniające, rozciągające jak i kształtujące. Instruktorzy stosują więc ćwiczenia zarówno ze Szkoły Pleców jak i wzmacniające mięśnie dna miednicy. Co ważne, zajęcia odbywają się zawsze na świeżym powietrzu! : )

Dodatkowym i bezcennym atutem wszystkich treningów jest obecność innych mam ze swoimi dziećmi : ) Spotkanie z innymi mamami to możliwość wymiany doświadczeń oraz okazja do nawiązania nowych wspaniałych znajomości!

mgr fizjoterapii Ewa Lejawka
fot. jakafota.pl

www.dziecko.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl