Baby shower - święto przyszłej mamy

Już za kilka tygodni zostaniesz mamą? Nerwowo odliczasz tygodnie, jakie zostały Ci do porodu? Oderwij się na moment od rzeczywistości, zostaw z boku kompletowanie torby do szpitala i daj się unieść magii baby shower!  
fit.pl
2011-11-23 00:00
Udostępnij
Baby shower - święto przyszłej mamy
Zapożyczaj dobry zwyczaj

Tradycja imprez baby shower przyszła do nas zza oceanu. To właśnie w Stanach Zjednoczonych zrodził się zwyczaj świętowania na cześć przyszłej mamy i jej nienarodzonego maleństwa. Cel był jeden – uświadomienie ciężarnej, że ma przyjaciół, na których zawsze można liczyć.

baby shower

I chociaż dziś baby shower to przede wszystkim dobra zabawa, moc atrakcji oraz „prysznic” podarunków dla mamy i dziecka, to jednak nie zapominajmy o emocjonalnym wymiarze imprezy. Jest to wyjątkowa okazja do spotkania z najbliższymi i przyjaciółmi, demonstracja wsparcia i serdeczności dla kobiety spodziewającej się potomka i jasny przekaz – pomożemy!

Przyjęcie inne niż wszystkie

Baby shower ma w Polsce coraz większe grono fanek. I trudno się temu dziwić. To impreza inna niż wszystkie. To wyjątkowy czas spędzany przez przyszłą mamę w gronie najbliższych przyjaciółek, przy akompaniamencie piosenek z lat dziecinnych, okraszony wspomnieniami, ale także i … kolorowymi dekoracjami, przezabawnymi grami, quizami, wróżbami, kalamburami, pysznym jedzeniem, przepysznym ( i pomysłowym) tortem i toną podarków dla mamy i bobasa!

Prezentów moc

Nie ma udanego przyjęcia baby shower bez prezentów. Podarunki na cześć przyszłej mamy i maluszka to bardzo ważna część tradycji. Wybierając upominek na baby shower, kieruj się zasadą – musi być niebanalnie. Torty pieluszkowe, różnokolorowe torty z ubranek, bukiety z ubranek dla maluszka, kocyki z imieniem bobasa – to zaledwie część możliwości.

fot. baby-shower.pl

www.dziecko.fit.pl