Jeśli trudny okres porodu masz już za sobą, a twój szczęśliwy skarb jest już na świecie, nie musisz jeść za dwoje. Szczupła sylwetka może być osiągalna. Jeśli zaczniesz mądrze się odżywiać i dołączysz odpowiedni zestaw ćwiczeń dostosowany do możliwości twojego organizmu, łatwiej powrócisz do poprzedniej sylwetki  
fit.pl
2013-02-05 00:00
Udostępnij
Bądź fit po porodzie!
weight-loss1Świeżo upieczona mama po porodzie jest jeszcze ociężała i zmęczona, dlatego nie powinna stosować żadnych diet odchudzających. Podczas karmienia należy jedynie zmodyfikować dietę i odstawić produkty tuczące (będzie to na pewno korzystne także dla dziecka).


Przyszła mam podczas ciąży tyje w granicach od 10-15 kilogramów. Na tę wagę składa się: cieżar dziecka, wód płodowych, łożyska, zwiększonej objętości krwi oraz tłuszczu potrzebnego do utrzymania laktacji. Zaraz po porodzie kobieta chudnie początkowo około 4,5 kilograma, później od 3-5, a w kolejnych miesiącach utrata wagi jest mniejsza.

W czasie kiedy organizm całkowicie się zregeneruje, można wprowadzać modyfikacje żywieniowe oczywiście dostosowane potrzeba karmiącej mamy.


Jak zacząć


Na pewno powoli i racjonalnie. Kobieta karmiąca , zajęta cały dzień swoją pociechą, nie ma czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków, które wymagają zaangażowania. Jeśli ma przy sobie bliskich, którzy pomogą zadbać o dobrze zbilansowany jadłospis, droga do szczuplejszej sylwetki będzie krótsza.
 

Mama powinna przede wszystkim zadbać, by zjadane pokarmy miały niski indeks glikemiczny. Należy ograniczyć spożywanie: cukru i skrobi, czyli słodyczy, ziemniaków, białego pieczywa i ryżu. Twoje posiłki powinny być natomiast bogate w warzywa (zwłaszcza surowe) oraz nabiał i chude mięso.

Nie wolno też zapominać o sporcie. Aktywność fizyczna nie tylko pomoże wrócić do szczupłej sylwetki, ale także wzmocni mięśnie, które przydadzą się każdej mamie. Pamiętajmy o spacerach i rowerze, a jeśli uda się wygospodarować czas, także na ćwiczenia w domu

Pomóc w zrzuceniu wagi, mogą też specjalne preparaty odchudzające, ale należy skonsultować ich stosowanie z lekarzem, zwłaszcza pod kątem karmienia i przeciwwskazań. Mają one różnorakie działanie. Zwykle spowalniają trawienie skrobi i obniżają indeks glikemiczny potraw.

Kobieta po ciąży może być piękna i szczęśliwa wszystko zależy jednak także od kochających domowników a przede wszystkim partnerów. Świeżo upieczony tatuś powinien wziąć sprawy w swoje ręce i..... pozwolić ukochanej kobiecie  zająć się odnową swojego ciała a także pomóc zrelaksować, poświęcając swój czas maluszkowi.

www.fit.pl