fit.pl mobile logo

Biegówka - najlepszy pierwszy rower

Moda na rowerki biegowe trwa od lat. Dlaczego rodzice tak chętnie wybierają je dla swoich maluchów? Okazuje się, że oprócz ich wielu zalet, najważniejsze jest to, że dziecko po prostu łatwiej przesiada się z niego na tradycyjny rower Pierwszy rowerek biegowy powstał w 1817 roku. Niemiecki wynalazca, Karl Drais, wymyślił dorosłą wersję roweru bez pedałów, a kilkadziesiąt lat później Niemiecki Klub Rowerowy zaczął namawiać rodziców, by zdjęli pedały z rowerków swoich dzieci, zamiast mocować do nich kółka. Chodziło o to, żeby skutecznie i bezproblemowo uczyć je utrzymywania równowagi. Okazało się, że eksperyment się powiódł, a maluchy znacznie szybciej zaczęły przesiadać się na klasyczne rowery. Co więcej, rodzice nie musieli biegać już za nimi z kijkami w ręku, ponieważ ich pociechy czuły się na tyle pewnie, że dodatkowe „wsparcie” nie było im potrzebne. Z badania przeprowadzonego przez markę Kido wynika, że aż 92 proc. rodziców uważa, że to właśnie dzięki rowerkowi biegowemu ich dziecko łatwiej przesiadło się na tradycyjny jednośladowiec. Nie dziwi więc fakt, że rodzice tak chętnie wybierają „biegówkę” jako pierwszy rowerek swojego dziecka.Rower biegowy - rozwój motoryczny

Rowerek biegowy zapewnia dzieciom nie tylko świetną zabawę, ale także edukację. Dreptanie, a następnie jazda, wspomagają prawidłowy rozwój fizyczny i motoryczny malucha. Z danych marki Kido wynika, że nauka utrzymywania równowagi, przyspieszania i hamowania to według rodziców jedna z najważniejszych zalet „biegówki”. Wskazało ją blisko 85 proc. badanych. Ale ich zdaniem ważne są także wspomniane już wyżej łatwe przejście z rowerka biegowego na tradycyjny rower (75 proc.), niebieganie za dzieckiem z kijkiem (75 proc.) czy bezstresowa i bezpieczna nauka jazdy (67 proc.). Zaskakujący jest fakt, że tylko połowa z ankietowanych rodziców zwraca uwagę na wyprostowany kręgosłup dziecka podczas dreptania. - Dobrze dobrany rowerek biegowy to większa połowa sukcesu. Warto zwrócić szczególną uwagę na możliwość regulowania kierownicy i siodełka. Wówczas łatwiej jest dopasować go do wzrostu, a nie wieku dziecka. Podczas jazdy plecy malucha są mimowolnie wyprostowane. Zatem na rowerku biegowym nie garbi się on tak, jak na tradycyjnym rowerze - mówi Jacek Dąbrowski, fizjoterapeuta dziecięcy.

 Rowerek biegowy już dla dwulatków?

Jak się okazuje, maluchy szybciej i chętniej wskakują na rowerki biegowe niż na tradycyjne rowery wyposażone w boczne kółeczka. Ponad 50 proc. badanych rodziców przyznaje, że ich dzieci rozpoczęły jazdę na „biegówce” już w wieku 2 lat. Zaskakujące jest to, że aż 34 proc. pociech naukę rozpoczęło nawet poniżej 2 lat. Z czego to wynika? - Rowerek biegowy zapewnia intuicyjną wersję jazdy „krok po kroku” - dosłownie i w przenośni. To właśnie jego prosta konstrukcja sprawia, że dziecko może skupić się na jednej czynności i uczyć się jazdy w swoim tempie - mówi Joanna Dyła, mama dwójki dzieci i twórczyni marki Kido. Nie dziwi więc fakt, że aż 92 proc. rodziców przyznaje, że ich dziecko chętnie uczyło się i dreptało na rowerku biegowym.

 

Raport został opracowany na podstawie danych z ankiety przeprowadzonej w dniach 17.08-31.08 na grupie 100 rodziców dzieci w wieku od 3 do 8 lat.PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl