fit.pl mobile logo

Ćwiczenia na płaski brzuszek po porodzie

Czy wiesz, że wystarczy ćwiczyć trzy razy w tygodniu przez kwadrans, aby zgubić 10 kg w dwa miesiące i pozbyć się „po ciążowego” brzuszka?
Kasia Cichopek ćwicząc ze swoim osobistym trenerem, już w czwartym miesiącu po porodzie zgubiła całą swoją ciążową nadwagę. Dziś przedstawiamy kilka takich ćwiczeń, opracowanych specjalnie dla młodych mam. Można je wykonywać w domu, już dwa miesiące po urodzeniudziecka. Cały plan powrotu do formy po ciąży znajdziecie w najnowszym poradniku Kasi pt. „Sexy Mama”.

Żadna dieta nie zdziała tyle co regularne ćwiczenia. Kiedy się głodzisz owszem, chudniesz ale twoje ciało wcale nie wygląda lepiej. Zacznij się ruszać! Dzięki odpowiednim ćwiczeniom wymodelujesz piękną sylwetkę jedząc tyle ile potrzebujesz- mówi Kasia. Zatem, zabieramy się do pracy!

Ćwiczenie 1. Unoszenie stóp
1. Usiądź wygodnie tak, aby opierać się na piętach i przedramionach. Ugnij kolana. Łokcie ustaw równolegle do siebie, dłonie wsuń pod plecy. Stopy razem, palce zadarte.
2. Unieś jednocześnie ugięte nogi. Łydki powinny być równoległe do podłoża. Powoli wydychaj powietrze.
3. Wydychając, opuszczaj nogi. Twoje mięśnie brzucha podczas tego ćwiczenia pracują na pełnych obrotach!

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć
1 2 3

 

Ćwiczenie 2. Huśtawka

1. Połóż się na brzuchu – na krześle albo piłce. Oprzyj na podłodze dłonie i palce stóp. Napnij pośladki. Patrz przed siebie.

2. Unoś wyprostowane nogi, opierając się na brzuchu i dłoniach. Napinaj mięśnie ud i pośladków.
3. Opuszczaj jednocześnie obie nogi. Rób to powoli – wtedy mięśnie pracują efektywniej.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć
1 2 3

 

Ćwiczenie 3. Brzuszki ze smykiem

1. Trzymając maluszka, połóż się ostrożnie na plecach. Ugnij nogi, stopy leżą na ziemi. Połóż dziecko na swoim brzuchu. Cały czas asekuruj go dłońmi.
2. Lekko unoś tułów, uśmiechając się do dziecka. Ćwiczenia z nim nie tylko kształtują twoją sylwetkę, ale też sprzyjają budowaniu więzi.
3. Powoli opadaj na plecy, jednocześnie wdychając powietrze.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć
1(1) 2(1) 3(1)

 

Ćwiczenie 4. Świeca

1. Leżymy na plecach, ręce spokojnie spoczywają wzdłuż tułowia. Unieś nogi pionowo, lekko ugnij kolana. Wciągnij brzuch i ściągnij łopatki.
2. Pora na akcję! Unoś biodra i dolny odcinek pleców, tak aby opierać się tylko na łopatkach i rękach. Uwaga! Nie prostuj stóp: powinny być skierowane w stronę kolan. Nie podpieraj dłońmi bioder – takie drobne ułatwienie źle by się odbiło na efektywności ćwiczenia.
3. Łagodnie opuszczaj plecy i pupę. Im wolniej to robisz, tym lepiej pracują mięśnie brzucha.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć
1(2) 2(2) 3(2)

 

 

Ćwiczenie 5. Unoszenie nogi

1. Połóż się na lewym boku, ciężar tułowia oparty na przedramieniu lewej ręki. Druga ręka spokojnie leży przed klatką piersiową. Dłonie ułożone równolegle do siebie. Głowa prosto, patrzymy przed siebie. Nogi jedna na drugiej.
2. Unoś prawą nogę pionowo w górę (nie przed siebie). Stopy skierowane są w kierunku kolana, aby mięśnie łydek i ud pracowały jak najbardziej efektywnie. Ustabilizuj ciało od pasa w górę: linia biodro-ramię powinna cały czas pozostawać niezmieniona.
3. Powoli wróć do pozycji wyjściowej. Następnie, ćwicz identycznie lewą nogą. Ta sesja nie jest chyba zbyt ciężka, prawda?

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć
1(3) 2(3) 3(3)

 

Ćwiczenie 6. Brzuszki skośne

1. Połóż się na plecach i unieś zgięte i złączone w kolanach nogi. Łydka i udo powinny tworzyć kąt prosty. Ręce wzdłuż ciała.
2. Unoś barki, jednocześnie wykonując skręt tułowia. Wydychaj powietrze. Aby ćwiczenie było jeszcze bardziej efektywne, unieś ręce.
3. Powróć do pozycji wyjściowej. Delikatnie opuszczaj barki – jeśli zrobisz to za szybko, mięśnie wykonają tylko połowę pracy. Wykonaj dziesięć powtórzeń.
4. No dobrze, mięśnie z jednej strony już są rozgrzane, teraz kolej na drugi bok.
5. Unoś tułów, skręcając go w przeciwną niż poprzednio stronę. Pamiętaj, żeby nie ciągnąć barków głową, to zadanie mięśni brzucha. Nie przyginaj brody do klatki piersiowej, trzymaj głowę sztywno.
6. Opadaj powoli, wdychając powietrze.
 

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć
1(4) 2(4) 3(4)

 

Ćwiczenie 7. Skręty z hantlami

1. Weź w dłonie hantle albo półlitrowe butelki z wodą. Usiądź na piłce. Unieś ręce: łokcie na wysokości piersi, dłonie na wysokości uszu. Lekko rozstaw nogi, stopy odsuń jak najdalej od piłki. Wyprostuj się i napnij mięśnie brzucha.
2. Energicznie skręć tułów w prawo, jednocześnie unosząc ugiętą prawą nogę. Palce stopy skieruj w kierunku kolana.
3. Powróć do pozycji wyjściowej. Nie opuszczaj rąk.
4. Skręć tułów w lewą stronę i unieś lewą nogę. Trzymaj głowę prosto.
5. Ćwiczenie powtórz dziesięć razy na każdą ze stron.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć
1(5) 2(5) 3(5)
4 5

 

 

Więcej ćwiczeń w najnowszym poradniku Kasi Cichopek pt. „Sexy Mama”

Dołącz do Klubu Sexy Mamy na Facebooku www.facebook.com/KlubSexyMama

Foto./ Wydawnictwo Rodzinne

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl