fit.pl mobile logo

Drożdże - skarb dla cery trądzikowej

Co może łączyć piwo, ciasto drożdżowe i kosmetyczkę? Oczywiście obecność drożdży, które przede wszystkim pielęgnują skórę skłonną do trądziku.
Co może łączyć piwo, ciasto drożdżowe i kosmetyczkę? Oczywiście obecność drożdży, które są nieocenione w branży piwowarskiej, cukierniczej, a także kosmetycznej! Drożdże przede wszystkim pielęgnują skórę skłonną do trądziku. Nie wierzysz, zapytaj babci! Ona z pewnością leczyła pryszcze maseczką z drożdży!

Współczesne nastolatki coraz bardziej doceniają babcine sposoby na pielęgnację urody, rezygnując w ten sposób  z farmaceutycznego leczenia. Renesans przeżywają stare, często zakurzone znalezione gdzieś na strychu zapiski z radami jak dbać o włosy, skórę czy paznokcie. To zasługa głównie przekazywanych z pokolenia na pokolenie pozytywnych opinii na temat właściwości upiększających  wielu produktów które w każdym domu są pod ręką. W domowej produkcji kosmetyków wykorzystuje się głównie naturalne składniki. Doceniane są przede wszystkim za to, że nie powodują uczuleń i podrażnień.  Do łask wróciły owocowe i warzywne maseczki, odżywki oraz piling. Metody którymi kiedyś upiększano się na co dzień i od święta. Doszło do tego, że prawie każdy kosmetyk z drogerii ma swój wymiennik, który możesz zrobić w domu.

Jednym z podstawowych składników babcinej kosmetyczki były drożdże. Nie tylko, jak głosi przysłowie rośnie się jak na drożdżach ale również pięknieje. Ich zalety, podobnie jak mleka koziego znały już starożytne kobiety. Teraz też to działa.
Drożdże ze względu na bogactwo witamin i minerałów mają duży potencjał pielęgnacyjny i leczniczy. Działają odżywczo, wzmacniająco oraz regeneracyjnie.

Kosmetyki na bazie drożdży to porządny zastrzyk  witamin z grupy B, estergol (prowitamina D) i mikroelementów takich jak chrom i selen. Drożdże można stosować zewnętrznie w postaci maseczki i wewnątrz, pijące specjalny napój.
Drożdże z których będziesz przygotowywać maseczkę powinny być świeże, pamiętaj więc o skontrolowaniu daty.  Nie tylko ona gwarantuje ich jakość, bo mogły być np. źle przechowywane, sprawdź także czy są wilgotne, zwróć uwagę na ich kolor i charakterystyczny zapach. W dotyku powinny być wilgotne, a ich barwa powinna być szaro-żółta. Zepsute, których nie można ani jeść, ani używać do pielęgnacji są miękkie, lepkie, często pojawia się na nich nalot a przede wszystkim wydzielają nieprzyjemną  woń. Gdy są stare powierzchnia jest popękana i sucha.

Drożdże to sprawdzony sposób na pryszcze.

Maseczka z drożdży na 3 sposoby!
Dzięki nim skóra będzie właściwie odżywiona, miła i  gładka w dotyku a pryszcze będą zdecydowanie mniej widoczne.

Z cytryną
Wymieszaj kawałeczek drożdży z wodą i sokiem z cytryny. Gdy konsystencja masy będzie jednolita, nałóż na twarz, odczekaj 15 minut, potem zetrzyj gazą a resztki usuń tonikiem.

Z mlekiem
Weź około 1/4 kostki drożdży piekarskich i wymieszaj z łyżeczką ciepłego mleka. Papkę nałóż na twarz i dekolt (możesz stosować także na inne miejsca, gdzie pojawiają  się wypryski). Po 20 minutach zmyj ciepłą wodą.

Z oliwą
Zamiast mleka użyj oliwy z oliwek. Do połowy kostki dodaj pół łyżkę oliwy.

Drożdże do picia
Regularne picie drożdży korzystnie wpływa na wygląd i kondycje skóry. Wystarczy trzy razy w tygodniu popijać napój mleczno-drożdżowy by po miesiącu zauważyć różnicę. Skóra odzyska blask, będzie promienna i lepiej odżywiona. W szklance mlekiem rozpuść płaską łyżeczkę drożdży piekarskich. Potem podgrzej i wypij.


 
www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl