Dziecko koi męskie instynkty u ojców?

Gdy na świat przychodzi dziecko, rodzicom zmienia się cały świat. Przez pierwsze miesiące mama poświecą czas prawie wyłącznie dziecku, a tata? Staje się troskliwym ojcem, który nagle rzuca nałogi i odstawia kolegów – jak  wynika z najnowszych, amerykańskich badań
fit.pl
2011-11-15 00:00
Udostępnij
Dziecko koi męskie instynkty u ojców?
dziecko tataNie tylko matki emocjonalnie i fizycznie angażują się w opiekę nad potomstwem. Także ojcowie na swój sposób odnajdują się w nowej roli.

Amerykańscy badacze w ciągu 20 lat przeprowadzili badania nad młodymi mężczyznami, którzy nagle zostali ojcami. Naukowcy zbierali główniej informacje dotyczące trybu życia ojców przed narodzinami potomstwa oraz tuż po. Okazało się, że w grupie mężczyzn, którym dzieci urodziły się przed 30 rokiem, ich styl życia zmienił się diametralnie.

Panowie, którzy dotąd zadzierali z nieciekawym towarzystwem, nadużyli alkoholu i chętniej spędzali czas z kumplami, tuż po narodzinach potomka, chętniej angażowali się w rolę ojca, rezygnując tym samym z dotychczasowego, niekiedy niebezpiecznego trybu życia.

Różnica okazała się widoczna w stosunku do bardzo młodych mężczyzn, którzy nie ukończyli jeszcze 20 lat, a którzy z racji swojego wieku niechętnie porzucali dotychczasowe interesowania.

Dopiero w chwili  wchodzenia młodego mężczyn yw dorosłość ojcostwo było jednym z czynników napędowych do zmian w swoim życiu.

Wyniki badań wskazują, że ojcostwo ma zatem ogromny wpływ na życie mężczyzny, nawet jeśli nie od razu zmienia się w troskliwego ojca, prawie nieświadomie zmienia swoje przyzwyczajenia.

www.dziecko.fit.pl