fit.pl mobile logo

Jak radzić sobie z rozstępami w ciąży?

Zauważyłaś u siebie pojawiające się rozstępy, nie wiesz jednak jakie preparaty będą na nie odpowiednie? Teraz zastanawiasz się, jak skutecznie zmniejszyć ich widoczność? Już teraz poznaj kilka ciekawych porad, których zastosowanie w praktyce pozwoli Ci uporać się z tym problemem.

Rozstępy w ciąży - jak się ich pozbyć?

Aby zminimalizować rozstępy w ciąży, należy postawić na następujące działania:

 • Dobór właściwych kosmetyków – najlepiej specjalistycznych kremów oraz żeli przeciw rozstępom. Zapewnią one odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie Twojej skórze. Krem na rozstępy, aby mógł jak najlepiej odegrać swoją rolę, powinien być stosowany regularnie.
 • Zadbaj o swoją dietę – należy zadbać, aby była ona zbilansowana, nie jest wskazane objadanie się, warto natomiast komponować poszczególne posiłki ze składników spożywczych bogatych w cynk, witaminę E oraz kolagen.
 • Aktywny tryb życia – jeżeli to możliwe, a także dobrze się czujesz, staraj się aktywnie spędzać czas, stosując się do zaleceń lekarza – najlepiej postawić na aktywność na świeżym powietrzu.
 • Naturalne oleje – zaleca się aplikować olejek migdałowy lub kokosowy kilka razy w tygodniu na brzuch, uda, pośladki, czy inne miejsca występowania rozstępów. Wmasuj go w skórę kolistymi ruchami i wykonaj przy tym relaksujący masaż.
 • Pij odpowiednią ilość płynów – nie zapominaj o tym, ponieważ jest to bardzo ważne dla Twojego organizmu.

Co to są rozstępy?

Rozstępy to rodzaj blizn wyglądających jak równoległe wrzecionowate pasy, mogą być one wklęsłe lub wypukłe. Rozstępy zmieniają kolor. W początkowej fazie są czerwone i fioletowe, następnie stają się białe lub sine:

 • czerwony, fioletowy – kolory te są charakterystyczne dla początkowej fazy zapalnej, uszkodzenia skóry, gdy pojawiają się rozstępy, które swędzą i pieką,
 • biały, czy siny – gdy rozstępy zmieniają kolor, oznacza to, że następuje drugi etap gojenia oraz bliznowacenia skóry.

Dlaczego się pojawiają?

Rozstępy bardzo często pojawiają się u kobiet w ciąży, spowodowane jest to nadmiernym rozciąganiem się skóry szczególnie na brzuchu i piersiach. Ponadto powstają z powodu zaburzonej gospodarki hormonalnej. Mogą pojawiać się także na udach, pośladkach, plecach czy wewnętrznej stronie ramion.

Jak zminimalizować rozstępy po ciąży?

Zabiegi, które zminimalizują rozstępy, to m.in.:

 • Mezoterapia – wykonuje się ją poprzez nakłuwanie skóry, tam, gdzie powstały rozstępy. Zabieg ten należy powtarzać w seriach w określonym odstępie czasu.
 • Dermabrazja – jest peelingiem, za pomocą którego złuszcza się naskórek oraz górną warstwę skóry właściwej.
 • Dermabrazja laserowa – polega na tym, że laser ogrzewa skórę, a ta odparowuje do poziomu skóry właściwej.
 • Laserowe usuwanie rozstępów – polega ono na usuwaniu rozstępów, poprzez działanie lasera na skórę energią, którą sam wytworzył. W rezultacie pobudza to skórę do produkcji nowego kolagenu.

Wybór metody najlepiej skonsultować w gabinecie medycyny estetycznej lub w specjalistycznym salonie kosmetycznym. Specjaliści doradzą Ci, jak powinien przebiegać proces usuwania czy zminimalizowania rozstępów.

Rozstępy - najważniejsza jest pielęgnacja

Pojawienie się rozstępów w ciąży wynika z wielu czynników m.in. predyspozycji genetycznych, stanu skóry przed ciążą czy tego, jak szybko przybiera się na wadze w tym wyjątkowym dla kobiety okresie życia. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja w czasie ciąży, która zminimalizuje pojawienie się rozstępów. Pamiętając o tym, nie trzeba będzie przejmować się tym problemem.

 

 

Źródło zdjęć: freepik.com

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl