Jak wybrać pierwsze rękawice bokserskie dla Twojego dziecka?

To, jak kupić rękawice bokserskie dla dzieci, to główne wyzwanie, z którym będziesz musiał się zmierzyć jako rodzic młodego zawodnika. Bez problemów znajdziesz wiele sportów, w których świetnie odnajdują się dzieci – zwróć uwagę na zapasy, taekwondo, judo czy karate, ale też BJJ. Obecnie coraz więcej klubów ma w swojej ofercie zajęcia dla najmłodszych. Przejdźmy jednak do tych dyscyplin, w których konieczne jest używanie rękawic.
Aleksandra Załęska
2024-01-23 15:25
Udostępnij
Jak wybrać pierwsze rękawice bokserskie dla Twojego dziecka?

Do jakiej dyscypliny potrzebne są rękawice?

Wiadomo, że Twoje dziecko może zakochać się w kickboxingu czy muay thai. Jeśli sam trenujesz, wiesz, że na starcie można mieć przynajmniej kilka ważnych pytań. Wiele rozwiąże rozmowa z trenerem - on dobrze wie, co przyda się młodemu zawodnikowi. My w zakresie sprzętu mamy właściwie wszystko, co konieczne do dobrego i bezpiecznego treningu.

Rękawice bokserskie dla dzieci to podstawowy element sprzętu młodego zawodnika boksu, muay thai, kickboxingu czy K-1. Część elementów treningowych to ćwiczenia ogólnorozwojowe, które poprawią koordynację, pracę na nogach czy motorykę. W końcu pojawią się jednak uderzenia. Przeczytaj i sprawdź, jak wybrać najlepsze rękawice!

Kluczem jest odpowiedni rozmiar

Kluczowe będzie wybranie odpowiedniego rozmiaru, żeby nie trenować w za dużych i za ciężkich rękawicach.

Waga rękawic jest podawana w uncjach (oz), rozmiary dziecięce będą oczywiście tymi najmniejszymi jak na przykład  4-8 oz. Starsze dzieci i młodzież mogą już korzystać z normalnych rękawic w rozmiarach 10-12 oz.

Brak szerokiego wyboru nie oznacza jednak, że nie ma z czego wybierać – wszystkie największe firmy oferują sprzęt dla dzieci, dostosowany do ich wieku, o atrakcyjnym designie.

Na jaki materiał postawić?

Ten temat można ująć prosto - obecnie skóra syntetyczna jest bardzo popularna i jakością nie ustępuje skórze naturalnej – ta może być wytrzymała, ale trzeba bardziej o nią dbać. Skóra naturalna to też większy wydatek, a jesteśmy zdania, że na takie przychodzi czas na dalszym etapie sportowego rozwoju.

Nie można zapominać o tym, że wiele dzieci ma dość swobodne podejście do dbania o swoje rzeczy, więc skóra syntetyczna będzie po prostu łatwiejsza w utrzymaniu i wybaczająca ewentualne błędy.

Komfort i bezpieczeństwo

Rękawice bokserskie dla dzieci musi się łatwo zakładać, więc te wiązane nie mają sensu - są przeznaczone głównie dla zawodowców. Przy zwykłych rzepach jest gwarancja, że nawet najmłodszy fighter założy je sam i nie zajmie to długo.

Za bezpieczeństwo odpowiadają głównie dwa elementy – wypełnienie i usztywnienie nadgarstka. Wkład chroni przed urazami, amortyzując siłę uderzeń. Ryzyko poważnego urazu u dzieci jest mniejsze, bo po prostu mają one mniej siły.

Kontuzje nadgarstków to jeden z głównych problemów w boksie. Mogą oznaczać długą przerwę i łatwo się odnawiają. Rękawice powinny mieć szerokie rzepy i dłuższe mankiety, żeby skutecznie chronić nadgarstek - musi on być odpowiednio usztywniony.

Jak w każdym przypadku, kiedy kupujesz sprzęt dla dziecka, najlepiej będzie przymierzyć wszystko i zapytać o zdanie młodego zawodnika.

Mamy nadzieję, że wiesz już wszystko, czego potrzebujecie do tego, by wybrać odpowiednie rękawice bokserskie dla dzieci - znajdziesz je na stronie sklepu sportowego MMAniak.