Kosmetyki organiczne, kit czy hit?

Czy zastanawiałaś się kiedyś kupując kosmetyki organiczne czy są dobre dla Twojej planety? Czy może kupowałaś je, bo była na nie taka moda? Dzięki większej ilości pozytywnych opinii kupujesz je, bo jesteś ich pewniejsza!
fit.pl
2010-03-24 00:00
Udostępnij
Poniżej 5 sprawdzonych powodów, dla których ekologia dostarcza Ci więcej pieniędzy i pożytku:

tshirt1. Wybierając produkty ekologiczne, lokalne i sezonowe możemy w znaczący sposób obiniżyć emisję dwutlenku węgla.
2. Ekologiczna żywność zawiera wyższy poziom witaminy C i składników mineralnych takich jak wapń, magnez, żelazo i chrom, dzięki czemu masz lepsze samopoczucie.
3. W sercu systemów ekologicznych jest dobro zwierząt. Skutecznie przestrzegają warunki transportu, karmienia i schronienia dla zwierząt. Normy ekologiczne zakazują okrucieństwa i gwarantują bezpieczeństwo dla zwierząt.
4. Życie rozwija się tam gdzie piękna przyroda. W gospodarstwach ekologiczny stwierdzono o 50% większą ilość owadów, ptaków i roślin.
5. Wiesz, że ponad milion ton upraw genetycznie zmodyfikowanych jest przywożonych każdego roku do paszy nieekologicznych zwierząt, które z kolei są dostarczane do naszych supermarketów wieprzowinę, boczek, mleko, ser i inne produkty mleczne.
 

Kosmetyki pielęgnacyjne Green Baby dla dzieci są tworzone wyłącznie z naturalnych półproduktów, tak aby delikatna skóra dziecka otrzymywała to co najlepsze i nie była narażona na wysypki, świąd, podrażnienia i inne. I jeszcze jedna ważna rzecz, kosmetyki Green Baby są nie tylko organiczne, ale i fair trade.

W Green Baby nie znajdziesz stosowanych bardzo często w kosmetyce pielęgnacyjnej:
- SLS – Siarczan polietylenowo-sodowy
- Chemikaliów ropopochodnych
- Paraben – Hydroksybenzoeasn
- Dodatków syntetycznych
- Perfum czy barwników