fit.pl mobile logo

Objawy u niemowlaka, których nie wolno zignorować

Gdy Twoje dziecko wygląda niewyraźnie...najchętniej szybko wykręcasz numer lekarza, by szybko zapobiec chorobie. Sprawdź, jakie objawy mogą zmącić twój spokój i sugerować kłopoty ze zdrowiem dziecka  

Biegunka, wsypka, gorączka – to najczęściej typowe objawy, które niepokoją rodziców. Wśród nich jest także  wiele innych, które koniecznie wymagają konsultacji z pediatrą.

Jakie objawy u niemowlaka powinny nas zaalarmować?

1. Senność, apatia, nietypowe rozdrażnienie, a także tuż po porodzie przez pierwsze miesiące nie nawiązuje kontaktu wzrokowego, nie uśmiecha się – to sygnał, że dziecko nie rozwija się prawidłowo.

2. Gdy widzisz podejrzenie bólu podczas oddawania moczu lub stolca, gdy maluchowi może towarzyszyć swędzenie, pieczenie lub obrzęki, krwiomocz , biegunka lub rzadszy stolec, o dziwnym kolorze i zapachu, dziecko może mieć kłopoty z układem moczowym a także z żołądkiem.

3. Silny, katar uniemożliwiający oddychanie nocą i w ciągu dnia utrzymujący się ponad cztery dni, meczący katar, charczący lub świszczący oddech, opuchlizna i siniejące wargi.

4. Wysoka gorączka, osiągająca ponad 38 kresek utrzymująca się dłużej niż trzy dni, zwłaszcza bez konkretnych objawów towarzyszących i pomimo podawania leków, wymaga szybkiej konsultacji z pediatrą.

5. Gdy maluch nie moczy pieluszki przez kilka godzin, płacze bez łez, ma spierzchnięte usta jest rozdrażniony i wyczuwasz suchość warg, to objawy, sugerujące odwodnienie

6. Zaczerwienione, podpuchnięte lub ropiejące dziecka z pewnością są objawem poważnego zapalenia spojówek

7. Płacz podczas noszenia, przebierania, kąpieli i zmiany pozycji dziecka to także niepokojący objaw, który może sygnalizować podkurcz kończyn, zwichnięcie, skręcenie, a także złamanie kości i zapalenie mięśni.

8. Gdy dziecko przestaje jeść, płacze bez powodu, wkłada piąstki do buzi, ślini się, gryzie wszystkie przedmioty, które znajdą się w zasięgu jego dłoni, gorączkuje, ma biegunkę lub dokuczają mu wymioty – to duże prawdopodobieństwo wychodzących pierwszych zębów.

9. Jeśli na Ciele dziecka pojawiają się obrzęki, wypryski, mała, swędząca wysypka, wybierz się do lekarza, to może być alergia pokarmowa.

10. Kiedy maluszek nie przybiera na wadze, nie rośnie, stale odmawia przyjmowania pokarmu lub niepokojąco chudnie, warto te reakcje organizmu skonsultować z lekarzem, mogą zwiastować poważne problemy ze zdrowiem.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl