fit.pl mobile logo

Powrót do formy

Właśnie zostałaś mamą. To powód do ogromnej radości, ale również wielkie wyzwanie. Żeby być ciągle w dobrej formie nie musisz rozstawać się ze swoją pociechą. Znajdź każdego dnia chwilę czasu żeby poćwiczyć ze swoim dzieckiem. Będzie to dla was czas fantastycznej zabawy.
Poniższe ćwiczenia przeznaczone są dla dzieci od 3 miesiąca życia.

 

1a 1b

 

1a Stań w rozkroku stopy ustaw szerzej niż biodra, palce skieruj w skos. Trzymaj dziecko przed sobą blisko tułowia.

1b Ugnij nogi w kolanach. Plecy cały czas trzymaj wyprostowane. Zrób 20 powtórzeń.

 

2a 2b

2a Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach. Stopy ustaw na szerokość bioder.
Dziecko leży na twoim brzuchu oparte o kolana. Obiema rękoma trzymasz dziecko.

2b Unieś głowę i barki, postaraj się,aby broda była w pewnym oddaleniu od klatki piersiowej.
Utrzymaj tą pozycję 3 sekundy. Powtórz to ćwiczenie 12 razy

 

3a 3b

3a Leżąc na plecach ugnij kolana. Dziecko leży na twoim brzuchu oparte o twoje uda. Trzymasz je obiema rękoma za boki ciała.

3b Unieś biodra tak wysoko by z tułowiem tworzyły linię prostą. Wykonaj 12 powtórzeń.

 

4a 4b

4a Pozycja jak w ćwiczeniu 3a. Dziecko leży na twoim brzuchu twarzą zwrócone w twoją stronę. Trzymasz je po bokach ciała

4b Unieś dziecko do góry. Zrób około 10 powtórzeń.

 

5a W leżeniu bokiem oprzyj się na łokciu dolna noga jest ugięta a górna wyprostowana.
Dziecko leży blisko ciebie z główką ułożoną na twoim przedramieniu.

5b Unieś prostą nogę w górę. Po 12 powtórzeniach zmień pozycję i wykonaj to ćwiczenie na drugą stronę.

 

6a Pozycja jak w ćwiczeniu wyżej. Obie nogi są wyprostowane górna stopa ułożona jest z przodu dolna lekko z tyłu.
Dziecko leży na macie przed tobą.

6b Unieś biodra w górę. Całe ciało trzymaj w jednej linii. Wytrzymaj w tej pozycji 2 sek.
Powtórz to ćwiczenie po 10 razy na jedną i na drugą stronę

 

7a W klęku podpartym ustaw dłonie pod barkami a kolana pod biodrami
– postaraj się by między tułowiem a udami i ramionami były kąty proste.
Dziecko leży na plecach, na macie miedzy twoimi dłońmi.

7b Ugnij ręce w łokciach i daj dziecku buziaka raz w jeden raz w drugi policzek. Wykonaj to ćwiczenie 12 razy

 

Zdjęcia wykonał Sławomir Chelis
Ćwiczenia prezentuje Małgorzata Świrska z córeczką Wiktorią

Katarzyna Sempolska
www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl