fit.pl mobile logo

Przetrwać upał w ciąży

Stan błogosławiony latem może okazać się stanem raczej trudnej walki z niedogodnościami organizmu. Pot leje się z czoła, opuchnięte nogi bolą coraz bardziej a Ty nie masz ochoty opuszczać chłodnego pomieszczenia. Przedstawiamy kilka sposobów jak przeżyć upalne dni w ciąży i cieszyć się latem  

Upał jest niezwykle trudnym czasem dla przyszłej mamy, która musi zmagać się z gorącem we dwójkę. Podczas gorących dni wzrasta znacznie ciśnienie tętnicze, dlatego, by ochronić mamę i dziecko kobietom w ciąży zaleca się w minimalnym stopniu przebywanie w nasłonecznionych miejscach.


Unikaj upału w szczycie


W godzinach szczytu upału przebywaj w zacienionych miejscach, na balkonie lub chłodnym pokoju. Jeśli koniecznie musisz się przemieszczać, weź ze sobą butelkę wody, nakrycie głowy oraz chroń brzuszek. Unikaj upału, zwłaszcza jeśli masz żylaki. Wysoka temperatura rozszerza żyły i twój problem staje się bardziej widoczny.


Zwolnij tempo


Zwłaszcza podczas upału powinnaś dbać o to, by wolniej chodzić i nie przemęczać się spacerami. Jeśli chcesz się przejść, wybierz godziny popołudniowe lub wieczór, kiedy temperatura znacznie spada, a pojawia się chłodzący wiatr.


Pij dużo wody


Najlepiej, jeśli będzie niegazowana. Powinnaś pić 2-3 litry dziennie. W upalne dni komórki łożyska oraz samo dziecko potrzebuje więcej wody.


Noś przewiewne stroje


Lniane, bawełniane i luźne pozwolą swobodnie oddychać ciału oraz wchłaniać pot. Jesteś teraz bardziej narażona na grzybicę, bo zmienia się pH pochwy więc zamiast obcisłych spodni wybierz luźną sukienkę lub spódnicę.


Pływaj i ochładzaj organizm


Pływanie jest najlepszym sportem dla kobiet w ciąży. Odciąża kręgosłup i nie naraża dziecko ani mamy na wstrząsy i niedogodności. Pamiętaj jednak, by wybierać baseny raczej ozonowanie, gdyż są bardziej bezpieczne dla dziecka. Unikaj także kąpieli na niesprawdzonych kąpieliskach oraz w zanieczyszczonych akwenach.


Słońce, Ty i krem z wysokim filtrem


Pamiętaj, by przed wyjściem na słońce posmarować się kremem z wysokim filtrem. Skóra narażona w ciąży na słońce może znacznie się przebarwiać na skutek działania hormonów.


Zaprzyjaźnij się z wygodnym obuwiem


Lekkie baleriny, sandałki lub sportowe trampki powinny być teraz twoimi najlepszymi kompanami podróży. Nogi muszą wypoczywać, zwłaszcza, kiedy puchną i bolą.


Unikaj ciężkostrawnych posiłków


Zafunduj sobie codzienną porcję warzyw i owoców w kolorowej sałatce, ub w postaci smacznego koktajlu i soku. Jedz regularnie i w małych ilościach. Mięso i produkty zbożowe zostaw na chłodny podwieczorek, kiedy organizm będzie miał więcej sił na trawienie.


Uważaj na klimatyzację


Gwałtowna zmiana temperatur nie jest wskazana. Zwłaszcza teraz, kiedy oczekujesz dziecka musisz wystrzegać się niepotrzebnych przeziębień i infekcji.

www.fit.pl

 PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl