Masaż to idealny sposób na zbliżenie i czuły dotyk mamy. Niemowlak podczas ciąży odczuwa tę bliskość w brzuszku, po narodzinach, również wymaga rozluźnienia i odprężenia, dlatego naucz się masować niemowlaka, by czuło się zdrowsze i bardziej szczęśliwe  
fit.pl
2011-01-18 00:00
Udostępnij
Refleksoterapia dla niemowlaka
foot%20baby masageMasaż to nie tylko odprężneie i rozluźnienie mięśni, ale także przyjemny dotyk, którym zwłaszcza na początku mama komunikuje się z dzieckiem, by wyrazić swoje emocje. Warto zatem o przyjemne z pożytecznym i przyzwyczajać dziecko do delikatnych masaży, wykorzystując metodę refleksoterapii.

Dotyk przez ucisk

Refleksoterapia to forma stymulującego masażu, który pomaga rozpoznawać przyczyny nieprawidłowej postawy, bólu i wspomaga samoleczenie poprzez uciskanie odpowiednich punktów na stopach, dłoniach i twarzy. Punkty te są refleksami, odpowiadają poszczególnym gruczołom, organom i częściom ciała człowieka. U osób dorosłych jak i dzieci, utrzymują bądź przywracają równowagę w organizmie.

Masaż zwłaszcza ten delikatny, ale prawidłowo wykonany, nastawiony na ucisk poszczególnych części ciała stymuluj przepływ limfy, która pobudza hormon wzrostu, dotlenia wszystkie organy, rozgrzewając jednocześnie mięśnie.

Masaż świetnie odpręża już kilkumiesięcznego noworodka. Dziecko często masowane jest nie tylko bardziej odprężone, spokojne, ale po prostu wyraźnie szczęśliwsze także ze względu na zaspokojoną potrzebę dotyku i czułości, a także więzi, która wytwarza się między maluszkiem a masującym członkom rodziny. Dziecko poprzez masaż jest bardziej świadomie swojego ciała, co wzmacnia jego rozwój psychospołeczny i ruchowy, nie wspominając o przyjemności i poczuciu bezpieczeństwa jakie daje dotyk.

[-------]

baby massageCo daje refleksoterapia u dzieci i niemowląt?

1.Pobudza krążenie
2.Pobudza układ pokarmowy
3.Prowadzi do wydzielania hormonu wzrostu przez przysadkę mózgową
4.Poprawia krążenie limfy i układu limfatycznego
5.Rozwija koordynację mięśni
6.Pobudza ośrodkowy układ nerwowy
7.Poprawia kondycja skóry
8.Leczy dolegliwości jak astma, katar, problemy z zasypianiem, trawieniem, skórne, ząbkowanie, ból ucha

Działanie emocjonalne refleksoterapii:

1.Zwiększa wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia
2.Poprawia zmysł dotyku dzięki kontaktowi fizycznemu z rodzicem
3.Łagodzi niepokój i ból
4.Wzmacnia więź z rodzicem
5.Uspokaja i relaksuje

Czytaj więcej:

www.dziecko.fit.pl